REKLAMA

Neptun Końskie 2.0. Nowy zarząd zapowiada przemianę klubu [WIDEO, zdjęcia]

Od grudnia nowym prezesem Neptuna Końskie został Bartłomiej Gad. Na stanowisko trenera powrócił zaś utytułowany lokalnie Waldemar Szpiega. Kilka dni temu klub wznowił treningi przed rundą wiosenną, a w piątek zawodnicy odbyli jak na IV Ligowe warunki bardzo innowacyjny trening ze specjalistą z Elite Training Academy. Każdy z nich po tym spotkaniu zostanie poddany specjalistycznej analizie i otrzyma indywidualny program dalszego rozwoju. 

REKLAMA

Technologia wkroczyła do Neptuna Końskie na dobre. W piątek w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego gracze klubu wzięli udział w treningu z Elite Training Academy. Celem jest kompleksowy audyt ich przygotowania fizycznego, a następnie przygotowanie planów rozwojowych. Akademia wykorzystuje najświeższe zdobycze techniki w walce o jeszcze lepszą kondycję profesjonalnych sportowców. Pierwszym krokiem, który już wykonano jest sprawdzenie formy piłkarzy przy pomocy profesjonalnych sporttesterów.

To mają być działania zmierzające do stworzenia nowego Neptuna Końskie, dla którego w danych rozgrywkach liczyć będą się tylko najwyższe cele.

REKLAMA

Przypomnijmy, że konecczanie po rundzie jesiennej zajmują dopiero 15 miejsce w tabeli IV Ligi. Sytuację zespołu ma zmienić trener Waldemar Szpiega, który prowadził żółto-niebieskich jeszcze do wiosny 2020 roku. Szpiega w Końskich odnosił spore lokalne sukcesy – między innymi dwukrotnie otarł się o awans do III Ligi. Szkoleniowiec podkreśla, że to dla niego bardzo miły powrót –„Nie wiadomo co człowieka w życiu może spotkać. Zawsze tutaj miło wspominałem ten okres. Byłem pięć lat i tak jak mówię: nigdy nie mów nigdy. Przyszedł ten czas, dostałem propozycję od zarządu, podjąłem się tej pracy i wydaje mi się, że chcemy tu zbudować fajny zespół” – mówi nam Szpiega.

Trener stawia przed zespołem ambitne cele –„Piętnaste miejsce to nie jest miejsce, które Neptun powinien zajmować, a czasu nie ma dużo. Czeka nas ciężka praca. Przede wszystkim jednak klub nie zasługuję na tę pozycję” – deklaruje Szpiega.

Mimo, że Szpiega nie pracował w Końskich zaledwie kilka miesięcy to po powrocie zastał on mocno odmienioną kadrę –„Jest to kadra inna. Ja dopiero miałem dwa treningi z chłopcami, trochę sobie porozmawialiśmy między sobą, ale widzę uśmiech na twarzy, jest zadowolenie. Faktycznie jest inny zespół. Bo to jest tak jak w rodzinie – jak się układa, są wyniki to jest atmosfera i jest wszystko. Niestety przez ten czas były wzloty, były upadki, na pewno czegoś brakowało. Czeka mnie ciężka praca, bo trzeba chłopców podbudować psychicznie. Oni potrafią grać w piłkę i na pewno na wiosnę to pokażemy” – tłumaczy trener Neptuna Końskie.

Na piątkowym treningu pojawiło się aż 25 zawodników, a zarząd zdradza, że kadra na tym etapie przygotowań może liczyć nawet 29 piłkarzy. Tak szerokiego wyboru w Neptunie nie było od lat i wszyscy związani z klubem liczą na to, że  przełoży się to na wyniki już podczas wiosennej serii gier. Konecczanie przed rundą wiosenną rozegrają siedem sparingów – ich listę znajdziecie poniżej. Pierwsze ligowe spotkanie zaplanowano na początku marca.

Sparingi Neptuna Końskie przed rundą wiosenną sezonu 2020/2021: 

30.01.2021, godz. 11:00 Neptun Końskie – Spartakus Daleszyce
06.02.2021, godz. 11:00 Neptun Końskie – Pilica Przedbórz
13.02.2021, godz. 11:00 Neptun Końskie – Szydłowianka Szydłowiec
17.02.2021, godz. 18:00 Neptun Końskie – KS Paradyż
20.02.2021, godz. 11:00 Neptun Końskie – Gerlach Drzewica
24.02.2021, godz. 17:00 Neptun Końskie – Ceramika Opoczno
27.02.2021, godz. 11:00 Neptun Końskie – Broń Radom

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *