Neptun pokonuje lidera! [relacja, tabela]

W znakomitym humorze mogą zakończyć weekend fani piłki nożnej z powiatu koneckiego. Do niedzielnego zwycięstwa Partyzanta teraz można dopisać fantastyczny wynik Neptuna: konecczanie pokonali lidera rozgrywek!

Gracze trenera Waldemara Szpiegi chcieli zaskoczyć swoich faworyzowanych przeciwników. Na boisku w Małogoszczu od pierwszych minut zaatakowali Wierną i przyniosło to oczekiwane rezultaty.

Przez pierwsze 45. minut Wierna niemal nie istniała. –„Nasi przede wszystkim zabiegali rywali, tamci to liderzy tabeli IV ligi, a nie grali nic, nie mieli ani jednej sytuacji” – opisał nam postawę rywali kierownik Neptuna, Jan Wojna.

Dobra gra zaowocowała golami: W 34. minucie do siatki rywali trafił Jan Sroka, drugi gol to majstersztyk w wykonaniu Karola Armaty. Napastnik Neptuna najpierw ograł obrońców technicznym zwodem, a później pokonał bramkarza kąśliwym strzałem niemal z zerowego kąta. Do przerwy Neptun prowadził z Wierną Małogoszcz 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków ekipy prowadzonej przez Waldemara Szpiegę. Na 3:0 bardzo szybko podwyższył wynik Karol Armata. Stuprocentowe sytuacje mieli jeszcze Niebudek i Szymkiewicz, ale albo zabrakło skuteczności, albo dobrze spisywał się bramkarz Wiernej. W 66. minucie drugą, w pełni zasłużoną żółtą kartkę otrzymał jeden z graczy z Małogoszczu i wyleciał z boiska. Od tego momentu wiele zmieniło się w grze gospodarzy. –„W dziesiątkę grali o wiele lepiej niż w 11-stu. Zaczęli nas atakować, ale też jakoś lepiej poruszali się po boisku. Na dodatek nasi się trochę rozluźnili, bo przecież prowadziliśmy 3:0 i jeszcze mieliśmy o jednego zawodnika więcej. Nieco zabrakło nam sił, no i Wierna zaczęła nas gonić.” – opowiadał o tym fragmencie spotkania kierownik zespołu, Jan Wojna.

Gonitwa Wiernej Małogoszcz zakończyła się na dwóch trafieniach Smolarczyka w 68 i 75. minucie spotkania. Później swoje szanse miał jeszcze Babyn, ale Ukrainiec dziś był wyjątkowo nieskuteczny.

Skład Neptuna: Herda, Sztandera, Prus – Niewiadomski, Majchrzak, Skalski, Gardynik(Skoczylas), Babyn, Szymkiewicz, Niebudek (Cieślik), Armata, Sroka(Wojna)