REKLAMA

Nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w powiecie koneckim. Raport z 19 marca

Na oficjalnej stronie internetowej powiatu koneckiego pojawił się komunikat dotyczący nadzwyczajnego stanu epidemicznego w regionie. Dowiadujemy się z niego, że na ten moment w powiecie koneckim nie stwierdzono koronawirusa. Poniżej komunikat w całości. 

REKLAMA

Zgodnie z informacją udzieloną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Końskich Starosta Konecki – Szef Obrony Cywilnej Powiatu zawiadamia, że w dniu 19 marca 2020 r. – według stanu na godzinę 900 – na terenie Powiatu Koneckiego nie odnotowano przypadków koronawirusa. 1 osoba została poddana kwarantannie obowiązkowej w miejscu wyznaczonym przez Starostę, 7 osób poddanych jest kwarantannie w miejscach zamieszkania.

REKLAMA

Osoby te nie wykazywały objawów choroby, zostały objęte kwarantanną w związku z powrotem z zagranicy.

WAŻNE INFORMACJE:

800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Czym jest koronawirus?
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy?
Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?
Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

REKLAMA

3 thoughts on “Nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w powiecie koneckim. Raport z 19 marca

  1. W trosce o zdrowie i życie klientów (którymi często są osoby w podeszłym wieku) oraz pracowników, poczta wyposażyła prawie wszystkich listonoszy w żele antybakteryjne. W tym trudnym okresie życzymy wam dużo szczęścia.

  2. Powiat Konecki – liczba osób objętych kwarantanną 1+7, stan godz. 9 dnia 19 marca.
    Dane zaniżone by nie siać paniki czy nie wybiła się cyfra dziesiątek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *