REKLAMA

Rusza pomoc dla pogorzelców z Dziebałtowa. To siedmioosobowa rodzina! [wideo, zdjęcia]

Kilkanaście dni temu pisaliśmy o pożarze domu w Starym Dziebałtowie, na skutek którego siedmioosobowa rodzina straciła dach nad głową (TUTAJ). W akcję pomocy dla domowników włączyli się sąsiedzi, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich oraz fundacja AUXILIUM. By wesprzeć rodzinę można wpłacać dowolną sumę na numer rachunku 40 8494 0003 2001 0029 3431 0001 z dopiskiem „remont domu w Dziebałtowie 2020”.

REKLAMA

O tym, co dokładnie się stało, a także o obecnej sytuacji rozmawialiśmy z mieszkanką spalonego budynku, Katarzyną Wiśniewską, 40-letnią matką czwórki dzieci –„Zaczęło się palić w łazience. W tym momencie cały dom się zaczął palić, kuchnia, pokój, potem dwa następne pokoje. Aż do dachu. Nic się nie dało uratować, wszystko zniszczone, wszystko” – mówiła nam Katarzyna Wiśniewska.

Dom zamieszkiwała liczna, siedmioosobowa rodzina – 72-letnia matka z 42-letnim synem, naszą rozmówczynią – 40-letnią córką Katarzyną i jej czworgiem dzieci: 9-letnimi Klaudią i Wiktorią, 11-letnią Weroniką oraz 17-letnim Patrykiem. Obecnie budynek nie nadaje się do zamieszkania. Rodzina została natychmiast objęta pomocą ze strony sąsiadów, którzy zapewnili jej na czas odbudowy schronienie.

REKLAMA

Warto dodać, że dom był ubezpieczony. Prawdopodobnie rekompensata nie pokryje jednak całego kosztu remontu. Domownicy otrzymali także pomoc od Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
-„Teraz dzieci nie idą do szkoły, ale przydałyby się ciuchy, a także dodatkowe pieniądze na zakup mebli, wersalek… tylko tyle” – dodaje Katarzyna Wiśniewska. Rodzinę można wesprzeć nie tylko finansowo, ale także przekazując potrzebne im przedmioty. Można przynieść je osobiście pod adres Stary Dziebałtów 73.

Przy współpracy z fundacją AUXILIUM ośrodek pomocy apeluje o wsparcie rodziny. Każdy, kto chce pomóc może wpłacić dowolną sumę na konto fundacji, nr: 40 8494 0003 2001 0029 3431 0001 z dopiskiem „remont domu w Dziebałtowie 2020”.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Rusza pomoc dla pogorzelców z Dziebałtowa. To siedmioosobowa rodzina! [wideo, zdjęcia]

  1. Hej hej pisze:

    Cala Polske oszukala raz i teraz robi to znowu. Spalilo sie tylko poszycie dachu. Reszta zostala uratowana. Na strychu tez zaczal sie pozar. Od instalacji elektrycznej. Moze jej maz jej pomoze ktory rzekomo zmarl na raka a tym czasem mieszka sobie w jednej z okolicznych wiosek. Niech pani Kasia sie opamieta i moze za robote sie jaka wezmie gdy inni pracuja nad pomoca dla niej a ona sobie spaceruje po drodze. Ten jej braciszek tez niech z butelkami po piwo nie jezdzi tylko heja i robic cos.

  2. Uczciwy pisze:

    Weź się za pracę a nie przez tel potrafisz godzinami rozmawiać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *