REKLAMA

Niezwykłe miejsce w MGOPS Końskie. Pokój przyjazny dziecku i rodzinie [wideo, zdjęcia]

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich powstał pokój przyjazny dziecku i rodzinie. Rodzic przychodzący do ośrodka może tam zostawić dziecko, podczas gdy będzie załatwiał ważne sprawy w placówce. Pomieszczenie nie jest jeszcze oddane do użytku ze względu na sytuację epidemiczną, jednak gdy instytucja wróci do normalnego funkcjonowania zostanie on otwarty.

REKLAMA

Pokój przyjazny dziecku i rodzinie powstał dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach programu „Zielone światło”. Jest on realizowany przez MGOPS razem z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich od 2019 do 2021 roku.

„Przede wszystkim będą mogły się tu odbywać zajęcia dla rodzin z dziećmi, gdzie również dzieci będą mogły spędzać czas, kiedy rodzice załatwiają ważne sprawy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Ten wolny czas dzieciaki będą mogły spędzać pod okiem asystenta rodziny, więc bezpiecznie. Chciałabym się pochwalić tym innowacyjnym projektem, ponieważ myślę, że jesteśmy jedynym ośrodkiem w kraju, który ma taki pokój” – opowiadała nam dyrektor MGOPS w Końskich Aneta Mikuszewska-Sorn.

REKLAMA

Dzięki środkom zewnętrznym w ośrodku możliwa była likwidacja starej kuchni, a następnie remont pomieszczenia w celu adaptacji dla potrzeb pokoju przeznaczonego dla dzieci oczekujących na swoich rodziców.

„Otwarcie nieoficjalne już się odbyło, jeszcze przed epidemią dzieciaki mogły tutaj przebywać, mieliśmy tutaj prowadzone zajęcia. Niestety oficjalne otwarcie nie odbyło się z powodu koronawirusa. Jesteśmy cały czas zamknięci, oczywiście pracujemy, ale bezpośrednia obsługa interesanta jest utrudniona […] mam nadzieję, że wkrótce już się to zmieni” – mówiła nam Aneta Mikuszewska-Sorn.

Podobne pomieszczenie zarządzane przez konecki MGOPS i przeznaczone dla dzieci znajduje się także przy ulicy 16 stycznia 6 i funkcjonuje jako Placówka Wsparcia Dziennego.

Gdy tylko ośrodek wróci do normalnego funkcjonowania, a pokój zostanie oficjalnie otwarty i oddany do użytku niezwłocznie Państwa o tym poinformujemy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *