REKLAMA

Odwiedź jak najwięcej miejsc pamięci i wygraj wyjazd do Włoch!

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Jodła” ogłosiło rozpoczęcie drugiej edycja konkursu „Klub Odkrywców Miejsc Pamięci”, który działa w oparciu o portal www.mapapamieci.net. Pod linkiem znajdziemy 350 miejsc pamięci z całego województwa świętokrzyskiego. Konkurs polega na tym, by odwiedzić ich jak najwięcej. Nagrodą główną jest wycieczka do Włoch.

REKLAMA

Grafika: Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”.

W przedsięwzięcie zaangażowany jest Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz wiele instytucji i urzędów, które są zainteresowane promowaniem miejsc pamięci w województwie świętokrzyskim. Mapa stworzona przy współpracy wyżej wymienionych organizacji jest największą tego typu bazą dotyczącą czasu okupacji niemieckiej w regionie.

Konkurs trwa od 15 czerwca do 27 września tego roku i polega na „odwiedzaniu” miejsc pamięci. Można to robić wirtualnie (co w dobie pandemii ma duże znaczenie) oraz w rzeczywistości, czym organizatorzy chcą promować aktywny styl życia.

REKLAMA

Zwycięzcy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca jest to wyjazd do Włoch, w tym na Monte Casino, ufundowany i zorganizowany przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Nagrody rzeczowe ufundowali także: Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Konecki, Starosta Włoszczowski i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „JODŁA”.

Wszystkie informacje, jak również regulamin i zasady konkursu są dostępne na stronie internetowej – TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *