REKLAMA

No i fajnie. Ta konecka bawialnia uczy i rozwija! [zdjęcia]

Od pewnego czasu w Końskich funkcjonuje miejsce, którego pozazdrościć mogą nam rodzice z innych ościennych regionów. To z pozoru bawialnia, ale tak naprawdę przestrzeń ogólnego rozwoju dziecka. Mowa o „No i fajnie.” – saloniku, który mieści się przy ulicy Żużlowej 22 (dawniej była tam restauracja VaBank). To miejsce, które powstało z pasji jego założycielki Kamili Fornal. „No i fajnie.” od poniedziałku do piątku prowadzi też zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla dzieci w wieku przed przedszkolnym (od września w godzinach 6:30-15:30). Kontakt: 721 036 399; [email protected]

REKLAMA

REKLAMA

No i fajnie., co to za miejsce?
Potocznie mówiąc jest to bawialnia, jednak mocno wyróżniająca się stylem. Jej znakiem rozpoznawczym są pastelowe kolory oraz znacząca przewaga drewnianych zabawek, co sprzyja odwiedzinom rodziców nawet z kilkumiesięcznymi dziećmi. Załogę „No i fajnie.” inspiruje styl Montessori, dlatego też starannie dokonała ona wyboru zabawek, które pobudzają kreatywność oraz pomagają rozwijać dziecięcą samodzielność, a brak plastiku i przebodźcowanych dźwiękiem oraz kolorem zabawek sprawia, że z czystym sumieniem możemy nazwać to miejsce sensorycznie przyjaznym.

Co znajdziecie w ofercie?
Z myślą o najmłodszych odbiorcach odbywają się cyklicznie spotkania umuzykalniające, podczas których dzieci zaznajamiają się z tzw. językiem muzyki, czyli powtarzanie, improwizowanie oraz zabawa muzyką i rytmem. Warto pamiętać, że warsztaty umuzykalniające mają bardzo korzystny wpływ na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny dziecka, a wg. teorii Edwina Eliasa Gordona przygodę z muzyką można już rozpocząć od pierwszego miesiąca życia.

Logosensoryka to kolejna propozycja warsztatów na stałe goszcząca w ofercie dedykowana dla dzieci od 12 miesiąca do 4 lat. Są to zajęcia ogólnorozwojowe, podczas których rozbudzane są aktywności sensoryczne, językowe, muzyczne oraz ruchowe.

Tylko w „No i fajnie.” od poniedziałku do piątku, w porannych godzinach odbywają się warsztaty dla dzieci do 4 roku życia„Nazywamy te warsztaty ,,przedprzedszkole” a skierowane są dla dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, a chcą kontaktu i zabawy z rówieśnikami oraz są już gotowe do pozostawania na zajęciach bez rodziców. Warsztaty adaptacyjno-edukacyjne to świetny start przed przygodą z ,,prawdziwym” przedszkolem. Ponadto jest to świetna alternatywa dla rodziców, którym ciężko pogodzić codzienne obowiązki z opieką nad dziećmi- a dobra wiadomość jest taka, że od września poranne zajęcia planujemy w nowych godzinach od 6:30 do 15:30 – informuje Kamila Fornal, właścicielka „No i fajnie.”.

W saloniku nie brakuje także aktywności dla starszych dzieci od lat 3. Powodzeniem cieszą się autorskie ,,warsztaty kreatywne”. Są to zajęcia pełne atrakcyjnych eksperymentów, twórczych działań i wielopłaszczyznowej kreatywności. Z każdych zajęć dzieci zabierają ze sobą własnoręcznie stworzoną pracę, ale przede wszystkim poszerzają horyzonty swoich zainteresowań.

Miłośników tańca załoga zaprasza na cotygodniowe warsztaty, na których poza świetną zabawą dzieci uczą się skupienia i poprawiają swoją postawę oraz koordynację ruchową. Joga z elementami terapii jest kolejną pozycją wpływającą pozytywnie na rozwój fizyczny, a także emocjonalny dzieci, systematyczny udział w zajęciach wzmacnia postawę ciała, koncentrację, a nawet samoakceptację.


Dla najstarszych gości przygotowano multiwarsztaty z tablicą interaktywną, rozwijające umiejętność liczenia oraz czytania. Poza stałym grafikiem popołudniowych warsztatów dla dzieci w „No i fajnie.” odbywają się wydarzenia okazjonalne tj. bale karnawałowe, halloweenowe, nocowanki, koncerty –„Jednym zdaniem mówiąc dla nas każda okazja jest dobra do świętowania. Wydarzenia okazjonalne są zazwyczaj bardzo wyczekiwane i zbierają liczną grupę uczestników. Staramy się, aby te wydarzenia miały charakter kreatywnej zabawy, zazwyczaj tworzymy z uczestnikami takiej imprezy coś na pamiątkę jak, np. w okresie jesiennym podczas święta dyni tworzyliśmy artystyczne dynie z masy plastycznej, wiosną natomiast pastelowe stroiki cieszące oko zarówno dzieci jak i dorosłych” – opowiada nam Kamila Fornal.

Warsztaty urodzinowe to zdecydowanie  ,,MUST HAVE” w ofercie. Na najczęściej wybierany pakiet składają się: trzygodzinne przyjęcie z całą przestrzenią na wyłączność, balonowa dekoracja urodzinowa, kreatywne warsztaty oraz całkowita opieka animatora. Warsztaty urodzinowe w „No i fajnie.” polecamy wszystkim, którzy stawiają na kreatywnie zorganizowany czas  pociech.


Poza działaniami w saloniku kreatywnym przedstawiciele bawialni pracują także w terenie – możecie zamówić u nich animacje, a jednym z wyznaczników atrakcyjności oferty jest niekończąca się ilość pomysłów. Komunie, urodziny, wesele, chrzciny oraz każda inna impreza, która gości dzieci jest dobrym pretekstem do tego aby sprawdzić jak fajnie jest z nimi.

Jak do „No i fajnie.”?
Salonik mieści się przy ulicy Żużlowej 22, jednak najłatwiej dojechać tam od ul. Robotniczej 43 tj. sklep PSS. Stali mieszkańcy Końskich mogą kojarzyć to miejsce z niegdyś mieszczącą się tam restauracją ,,Vabank”.

No i fajnie. Salonik Kreatywny
Końskie, ul. Żużlowa 22
Telefon: 721 036 399
E-mail: [email protected]

Zdjęcia:

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz