REKLAMA

Nowa świetlica w Rudzie Malenieckiej! Z olbrzymim dofinansowaniem

W tym roku wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Utworzenie świetlicy środowiskowej w Gminie Ruda Maleniecka”. Gmina na ten cel otrzymała blisko 470 tysięcy złotych ze środków zewnętrznych. Projekt będzie realizowany do kwietnia 2022 roku. A już od września dzieciaki będą mogły korzystać z nowej świetlicy.

REKLAMA

Całkowity koszt inwestycji to 509 tysięcy złotych. Gmina otrzyma jednak dofinansowanie w wysokości 469 tysięcy złotych. Co więcej: wkład własny jest niefinansowy – opiera się o zasoby własne samorządu. Świetlica środowiskowa zostanie utworzona w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej.

REKLAMA

Prace związane z pomieszczeniami szkolnymi zostały już zakończone i są one już dostosowane do wymogów prawnych dotyczących świetlic środowiskowych. Polegały one między innymi na wymianie instalacji elektrycznej i opraw oświetleniowych oraz malowaniu sal i grzejników, a także  montażu paneli podłogowych i rolet na oknach. Po zakończeniu remontu obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wkrótce sale zyskają nowe meble, urządzenia i wyposażenie, między innymi tablicę interaktywną wraz z głośnikami, sprzęt nagłaśniający, projektor, komputer stacjonarny, stół do tenisa i bilarda, cymbergaj, piłkarzyki, edukacyjne pomoce świetlicowe.

W ramach funkcjonowania placówki dzieci będą miały zapewnioną pomoc m.in. w nauce i uzupełnianiu zaległości edukacyjnych oraz organizowaniu czasu wolnego. Będą mogły uczestniczyć w zajęciach tematycznych: plastycznych, muzycznych, sportowych czy tanecznych. Świetlica będzie czynna 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku.

Zdjęcia (rudamaleniecka.pl):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *