REKLAMA

Nowe wiaty przystankowe na Gwiazdkę trafią do Końskich [wideo, zdjęcia]

W środę w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich podpisano umowę na dostarczenie i montaż dziesięciu nowoczesnych wiat przystankowych. Pojawią się one w samych Końskich jeszcze w grudniu bieżącego roku. Wykonawca planuje oddać je do użytku przed Bożym Narodzeniem. 

REKLAMA

Zakup i montaż wiat to ostatni element wielkiego projektu pt. „Zintegrowane Centrum Przesiadkowe na terenie miasta i gminy Końskie”, który gmina realizowała przez kilka ostatnich lat –„Przypomnę, że w ramach tego działania wybudowaliśmy ulicę Mostową. Dokonaliśmy zakupu dziewięciu niskoemisyjnych autobusów. Dzisiaj mamy te wiaty przystankowe, a najistotniejsza była przebudowa infrastruktury drogowej w obrębie ulic Wojska Polskiego i Kiepury, gdzie powstało Centrum Przesiadkowe” – wylicza Krzysztof Jasiński, zastępca burmistrza miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Dziesięć nowych przystanków pojawi się w najważniejszych punktach miasta Końskie –„Zaczynając od części wschodniej miasta: ulica Krzywa i Zakład Aktywności Zawodowej, w kierunku centrum ul. Partyzantów koło siedziby UMiG, dalej nowy przystanek przy Zamkowej, następnie ul. Iwo Odrowąża, a dalej na ulicy Spółdzielczej, na Warszawskiej obok hotelu Łuczyński oraz na ulicy Wojska Polskiego. Z kolei w kierunku południowym będą to wiaty na ulicy Kieleckiej – naprzeciw Biedronki i dalej też ulica Kielecka przy ulicy Leśnej, gdzie będzie ostatni z przystanków” – dodaje wiceburmistrz Jasiński.

Więcej o nowoczesnych wiatach opowiedział naczelnik Wydziału Dróg w gminie Końskie Karol Urban –„Wiaty są o konstrukcji aluminiowej, będą wyposażone w gabloty na rozkłady jazdy, gabloty reklamowe. Część z nich będzie miało podświetlenie ledowe z panela fotowoltaicznego, będą miały ładowarki USB do szybkiego ładowania. Na stanowiskach będzie wymieniona kostka i dostosujemy je wtedy dla potrzeb osób niepełnosprawnych Na centrum przesiadkowym będzie też tablica informacyjna wyświetlająca w aktualnym czasie rozkłady jazdy” – tłumaczy Urzędnik.

Zadanie warte nieco ponad 460 tysięcy złotych wykonywać będzie firma Budotechnika z Pilchowic mająca duże doświadczenie w tego typu usługach –„Około 200-300 podobnych realizacji było w całej Polsce robionych przez naszą firmę. Myślę, że zaczniemy z końcem listopada/początkiem grudnia i chcemy to zakończyć w dwa tygodnie by przed świętami był taki mały prezencik w mieście” – opowiada Mirosław Nowak, przedstawiciel firmy.

Ostateczny termin wykonania wiat wynikający z umowy to 28 grudnia tego roku.

 

REKLAMA

3 thoughts on “Nowe wiaty przystankowe na Gwiazdkę trafią do Końskich [wideo, zdjęcia]

  1. Całe to centrum przesiadkowe to jedno wielkie nieporozumienie. Wydać 500 tyś za 10 przystanków no niezły rozmach. Gratuluje dobrego kontraktu wykonawcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *