REKLAMA

Nowy przystanek w Nieświniu już pomazany [zdjęcia]

W połowie września mieszkańcy Nieświnia i okolic mogli podziwiać nowy, wyremontowany przystanek autobusowy. Jego widokiem przestali się jednak zachwycać po tygodniu, kiedy to pojawiły się na nim napisy jednego z klubów piłkarskich. Sytuacja oburzyła radnych miejskich z burmistrzem miasta i gminy Końskie Krzysztofem Obratańskim na czele.

REKLAMA

Fot. UMiG Końskie.

„Niestety to jest coś, co zdarza się nam częściej niż byśmy tego chcieli. Jesteśmy bardzo bogatym społeczeństwem, bo pozwalamy sobie na niszczenie tego, co sami robimy. Przystanek w Nieświniu ma tydzień czasu. Ponieważ jako pierwszy z poprzedniej serii sprzed 10 lat został kompletnie zdewastowany zdecydowaliśmy się na rozbiórkę starego przystanku i montaż nowego. Jeszcze w czwartek byłem tam na zebraniu wiejskim i mogliśmy z satysfakcją popatrzeć z mieszkańcami, że przystanek jest pachnący nowością, ładny, funkcjonalny. W piątek wieczorem był już ozdobiony tymi napisami. To jest bezmyślne niszczenie mienia wspólnego” – przemawiał na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Końskich burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Fot. UMiG Końskie.

Burmistrz podczas swojego wystąpienia zwrócił się także do mieszkańców oraz radnych o wspólne pilnowanie inwestycji realizowanych przez gminę –„Bardzo proszę państwa, zwłaszcza radnych pochodzących z tamtego terenu, żeby włączyli się w taką opiekę nad wspólnymi inwestycjami. Możemy wydawać nieskończenie wiele pieniędzy, żeby nasze otoczenie było bezpieczne i bardziej funkcjonalne, ale jeśli nie będziemy pilnować wzajemnie tego otoczenia, tego co zrobiliśmy to daleko nie zajedziemy. Najbogatsze społeczeństwa świata nie pozwalają sobie na takie dewastacje” – apeluje Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Udało nam się skontaktować z Komendą Powiatową Policji w Końskich. Z przekazanych informacji wynika, że Policja nie otrzymała zgłoszenia w sprawie aktu wandalizmu.

REKLAMA

3 thoughts on “Nowy przystanek w Nieświniu już pomazany [zdjęcia]

  1. Gosc pisze:

    To są ludzie nieswinia i tak długo wytrzymali

  2. Marek pisze:

    Bo tam 90% patoli mieszka

  3. Mirek pisze:

    Ćwierć-mózgi kibole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *