REKLAMA

O nowych sposobach rozliczeń VAT dyskutowano w starostwie [wideo]

Z inicjatywy Naczelnika Urzędu Skarbowego w Końskich Jolanty Szapsza w miniony czwartek w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego powiatu koneckiego.

REKLAMA

Tematem spotkania była centralizacja rozliczeń w zakresie podatku od towarów i usług w samorządach terytorialnych w związku z ustawą o szczególnych zasadach rozliczeń VAT oraz dokonywania zwrotu środków publicznych przeznaczonych na realizację projektów finansowanych z udziałem środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej lub od państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu przez jednostki samorządu terytorialnego. Wspomniana ustawa począwszy od 1 stycznia 2017 r. nakłada na jednostki samorządu terytorialnego (gminy, powiaty, województwa) obowiązkową centralizację rozliczeń podatku VAT, czyli wspólne rozliczanie się wraz ze swoimi jednostkami organizacyjnymi, np. zakładami gospodarki komunalnej.

Nowe zagadnienia podczas konferencji prezentowali pracownicy koneckiego Urzędu Skarbowego – Izabela Rożnowska i Dariusz Żaliński. Podczas spotkania, które miało charakter merytoryczny, pracownicy urzędu skarbowego przedstawili prezentację, jak również udzielili odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

REKLAMA

Udział w spotkaniu wzięło blisko 30 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, z miejscowości które podlegają pod Urząd Skarbowy w Końskich.

skarbowy

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *