REKLAMA

Od 12 grudnia pociągi w Końskich. Znamy rozkłady jazdy

Od 12 grudnia pociągi osobowe znów mają zatrzymywać się w Końskich (a także choćby w Stąporkowie i Rudzie Białaczowskiej). W portalu pasażera PKP pojawiły się rozkłady jazdy. Analizując czasy przejazdów można mieć jednak wrażenie, że powrót osobowych pociągów zbyt wiele mieszkańcom naszego regionu nie przyspieszy. 

REKLAMA

Powyżej rozkład przejazdu z Końskich do Kielc. Będzie on możliwy wyłącznie z jedną przesiadką w Skarżysku-Kamiennej. Najszybszy czas przejazdu wynosi 1 godzinę i 21 minut. Tymczasem według google maps do Kielc z Końskich dojdziemy samochodem w około 45 minut, a przejazdy busami lub autobusami na e-podróżnik.pl pokazują czas 1 godzina i 19 minut.

REKLAMA

Do Opoczna z Końskich bez przesiadek pociągiem dojedziemy w 24 minuty. Jest to jednak przystanek w samym Opocznie, a nie osławione „Opoczno Południe”, z którego bardzo szybko można dostać się do Warszawy, czy Krakowa. Porównując samochodem do Opoczna dojedziemy w około 30 minut, a busem lub autobusem nawet w 45 minut.

Kolejny analizowany przejazd to Końskie – Łódź. Zgodnie z rozkładem będą funkcjonować przejazdy z jedną przesiadką lub bez nich. Najszybszy czas przejazdu to 1 godzina i 58 minut. Do Łodzi autobusem lub busem dojedziemy w około 2 godziny i 10 minut. Samochodem w 1 godzinę i około 50 minut.

Do Warszawy (Warszawa Gdańska) pociągiem najszybciej dojedziemy w 2 godziny i 37 minut. Do Warszawy Centralnej w 3 godziny i 1 minutę. Obie te trasy są z jedną przesiadką. Tymczasem z Końskich do Warszawy autobusem najszybciej dojedziemy w 2 godziny i 50 minut, a samochodem w 2 godziny i 10 minut.

Pociągiem do Skarżyska dotrzemy w 41 minut, autobusem w nieco ponad godzinę, a samochodem osobowym w 40 minut.

Najszybszy transport pociągiem do Radomia to 1 godzina i 19 minut jazdy wliczając w to przesiadkę. Autobusem z Końskich będziemy tam jechać według e-podróżnika 2 i pół godziny. Samochodem 1 godzinę i 7 minut.

Do Krakowa z Końskich pociągiem będzie można dostać się w 3 godziny i 3 minuty. Autobusem do tego miasta dojedziemy w 3 godziny i 45 minut, samochodem w około 2 godziny i 35 minut.

REKLAMA

11 thoughts on “Od 12 grudnia pociągi w Końskich. Znamy rozkłady jazdy

 1. Przecież kolej i autobusy są dla osób, które nie mają lub nie mogą dotrzeć autem, więc po co te porównania? nie oto chodzi w uruchomieniu pociągów….

 2. Oj redaktorzy, redaktorzy – nie popisaliście się tym porównaniem bo:
  Po pierwsze: różnice między pociągiem a samochodem wynoszą od 10 minut do pół godziny więc nie są aż tak kolosalne
  Po drugie: czas przejazdu samochodem opieraliście na Google Maps które zaniża czasy przejazdu o dobre 20 minut do pół godziny – bo wątpię aby ktokolwiek osiągnął czas przejazdu z Google Maps z jednej miejscowości do drugiej w realnym świecie
  Po trzecie : Jak już napisali inni komentujący – pociąg to komunikacja publiczna, która zawsze będzie nieco wolniejsza od samochodu, ale też nie wszyscy mają samochód

 3. Do tego trzeba doliczyc standardowe opoznienia od 20- 40minut. Szczegolnie zimowa pora.
  Do Japonii brakuje nam jeszxze ze sto lat z organizacja transportu kolejowego.
  Podejrzewam ze bedzie podobnie jak z tymi panatwowymi busikami. 10% oblozenia reszta to powietrze.

 4. Ciekawe jest to, że z kimkolwiek by się nie rozmawiało dawniej, to każdy narzekał, że w Końskich nie ma komunikacji miejskiej (i podmiejskiej) oraz, że zlikwidowano pociągi. Teraz, gdy wszystko będziemy mieć (lub mamy), największym zmartwieniem są niepełne busy i czas przejazdu pociągiem. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

 5. Cosik mi się widzi że redaktorek Góral nie jest zadowolony że obecna ekipa realizuje jednak obietnice swojego programu wyborczego i dlatego ten krytyczne i nie obiektywne wypociny w TKN24

 6. Jak już porównujemy czasy przejazdu to dajmy tez cene. Przejazd Końskie – Łódz, cena pociagiem i cena wlasnym transportem. Bo ten artykół z porównywaniem to trochę bez sensu. Co miał niby na celu by pokazać?

 7. Zrównoważony transport 31 października 2021 at 22:55 - Reply

  Porównywanie czasów przejazdu komunikacji publicznej (kolej, autobus) do czasu przejazdu samochodem osobowym jest lekko mówiąc porąbane. Czy autor uwzględnił to że pociągi zatrzymują się na stacjach i przystankach po drodze obsługując większą ilość społeczeństwa, w przeciwieństwie do blachosmrodu który może zabrać tylko 4-5 osób. Może porównamy czas przejazdu, przelotu ze Szczecina do Krakowa samochodem i samolotem i jeden i drugi nie zatrzymuje się po drodze nawet na 3 min siku 🙂 Więcej profesjonalizmu panie autorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *