REKLAMA

Ogromne wsparcie mieszkańców Radoszyc dla Wiesława Wydry

W niedzielę gmina Radoszyce wraz ze stowarzyszeniem Fit Radoszyce zorganizowali zbiórkę pieniędzy na kosztowne leczenie Wiesława Wydry który cierpi na raka mózgu. Kwesta odbyła się w czasie turnieju piłki siatkowej oraz marszu Nordic Walking. Mieszkańcy Radoszyc hojnie wsparli chorego przyjaciela.

REKLAMA

REKLAMA

Wolontariusze już od rana zbierali pieniądze przy kościołach i w centrum miasta. W kwestę zaangażowali się radni, sołtysi, księża, policjanci, strażacy, młodzież szkolna, Jednostka Strzelecka 2026 z Końskich oraz harcerze z 33 KDSH Iskra z Radoszyc.

O godzinie 13:00 w hali sportowej przy ul. Kopernika 17 rozpoczął się turniej piłki siatkowej zorganizowany przez gminę Radoszyce. Zebranych zawodników i kibiców przywitał burmistrz gminy – Michał Pękala. Przypomniał uczestnikom o celu spotkania. W zawodach wzięło udział dwanaście drużyn sześcioosobowych, które zostały podzielone rocznikowo na dwie grupy – starszych i młodszych.

Pół godziny później na stadionie sportowym w Radoszycach spotkało się ponad 60 sympatyków Nordic Walking. Rozgrzewkę przed marszem poprowadziła Barbara Ciszek – założycielka stowarzyszenia Fit Radoszyce, współorganizatorka i pomysłodawczyni tej formy zbiórki. W marszu wzięli udział również wolontariusze z identyfikatorami i puszkami do których trafiały datki od mieszkańców miasta.

Spacer zakończył się około godziny 16:00 przy ognisku przed halą sportową gdzie uczestnicy mogli poczęstować się kiełbaskami oraz grochówką. W hali sportowej natomiast był wystawny poczęstunek przygotowany przez sołectwa z Mościsk Małych, Pakuł oraz Radoszyc. Finałem dnia była loteria fantowa przygotowana przez Fit Radoszyce. Według organizatorów w czasie wydarzeń zebrano około 30 340,00 zł. 

Niedzielne eventy były częścią serii charytatywnych akcji które gmina planuje podjąć w najbliższym czasie. Włodarze mają zamiar zorganizować turniej piłki halowej. Alina Sadowska oraz Jacek Zaleśny chcą zorganizować bale charytatywne. Wszystkie działania skupiają się na pomocy Wiesławowi Wydrze który potrzebuje pieniędzy na kosztowne leczenie. Więcej informacji na temat jego choroby znajduje się tutaj. Relacja wideo już wkrótce na naszym portalu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *