REKLAMA

Około 400 osób na trasie Rajdu Bab [wideo, zdjęcia]

Już po raz 44 piechurzy wyszli na trasę Rajdu Bab. To turystyczne święto kobiet co roku przyciąga rekordowe ilości miłośników długich spacerów. Nie inaczej było i tym razem. W sobotę o 9 rano spod biura Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Końskich na szlak wyruszyło około 400 osób. 

REKLAMA

Podczas Rajdu Bab tradycyjnie odbywa się drużynowa rywalizacja, a na koniec organizatorzy nagradzają dziesięć najlepszych drużyn atrakcyjnymi upominkami. W każdej grupie powinno znaleźć się od 3 do 6 osób. Trasa 44 Rajdu Bab wiodła z Końskich przez Stary Młyn, następnie leśną trasą do Baryczy, po czym piechurzy szli przez Kornicę by około godziny 14:00 finiszować w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Proćwinie.

Uczestnicy to nie tylko konecczanie, bo pojawiły się też osoby z Kielc, Skarżyska, Żarnowa, Opoczna, Białaczowa i innych miejscowości. Dużą grupę w tym roku stanowił także klub globtroterów ze Stąporkowa, który ze sobą przywiozła dyrektor tamtejszego Domu Kultury Katarzyna Sorn. Piechurzy bardzo lubią tę rywalizację na trasie, która odbywa się w bardzo przyjacielskiej, wręcz familijnej atmosferze. Podczas Rajdu Bab na trasie ustawione są punkty kontrolne, w których uczestnicy wykonują różne zadania – są to krzyżówki, proste zadania sprawnościowe, kalambury i tym podobne.

REKLAMA

Po zsumowaniu punktów okazało się, że zwyciężyła drużyna – Klub Turystyki Wszelakiej „Baba” ze Skarżyska Kamiennej; drugie miejsce przypadło zespołowi „Oczka” z Kielc, a trzecie zajął „Gang Świeżaków” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie. Jury wybrało także miss Rajdu Bab, którą została Justyna Biber ze Skarżyska-Kamiennej.

Pełną klasyfikację znajdziecie poniżej:

1. Klub Turystyki Wszelakiej „Baba” ze Skarżyska Kamiennej

2. „Oczka” z Kielc

3. „Gang Świeżaków” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie

4. „Okularnicy” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Fałkowie

5. „Motylki” z Szkoły Podstawowej w Krasnej

6. Rodzina Jurków z Opoczna

7. „Kuce” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich

8. Kwiaty Polskiej Młodzieży z Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich

9. „Loszki” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Końskich

10. „Morsy z Madagaskaru” ze Skarżyska Kamiennej.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *