REKLAMA

OSP Fałków nowy wóz będzie mieć już w grudniu! [zdjęcia]

Dofinansowanie zostało przyznane, przetarg rozstrzygnięto, a samochód już zamówiono. Mowa o nowym wozie ratowniczo-gaśniczym dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Fałkowa. Pojazd trafi do Fałkowa prawdopodobnie już w grudniu. 

REKLAMA

Druhowie z Fałkowa do tej pory wyjeżdżają do akcji 33-letnim, bardzo awaryjnym samochodem. Od wielu lat zgłaszali oni problemy z wozem czy to do władz strażackich, czy samorządowych. W tym roku ich prośby zostały wysłuchane. OSP Fałków w grudniu ubiegłego roku zostało włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a kilka miesięcy później gmina otrzymała dofinansowanie na zakup nowego wozu bojowego dla jednostki –„Jeżeli chodzi o środki na zakup wozu to jest to tak zwany montaż finansowy: gmina dała 300 tysięcy, Komenda Główna PSP z rezerwy COVID 460 tysięcy, Urząd Marszałkowski 20 tysięcy, a pozostała kwota pochodzi od sponsorów i jest to około 20 tysięcy złotych. Ogólny koszt zakupu wozu po przetargu to 800 tys 760 złotych” – mówi nam Grzegorz Zganiacz, prezes OSP Fałków.

REKLAMA

Przetarg wygrała firma Moto Truck Kielce. Jej zadaniem będzie dostarczenie jednostce w pełni wyposażonego wozu marki MAN średni TGM 4×4. Przetarg odbył się w lipcu, a samochód ma trafić do Fałkowa w grudniu bieżącego roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *