REKLAMA

Oto najzdolniejsi uczniowie gminy Końskie! [wideo, zdjęcia]

W czwartek w auli Gimnazjum nr 1 w Końskich odbyła się gala, podczas której władze gminy nagrodziły i wyróżniły finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych. 

REKLAMA

Łącznie takich zdolnych uczniów na terenie gminy Końskie mamy aż 37. To zdaniem wiceburmistrza Krzysztofa Jasińskiego, który jest odpowiedzialny właśnie za edukację bardzo dobry wynik. –„To jeden z najważniejszych momentów. Myślę, że podsumowanie konkursów edukacyjnych to ważne wydarzenie w tych działaniach edukacyjnych gminy.  Ja tylko przypomnę, że 14 milionów w ubiegłym roku to są środki, które z budżetu gminy stanowiły pewnego rodzaju dofinansowanie ponad subwencją oświatową. W tym wymiarze są nie tylko zajęcia o wymiarze edukacyjnym, ale również i nakłady na infrastrukturę finansową. Jeśli chodzi o statystyki to w tym roku jest zdecydowanie lepiej. W wymiarze ilościowym ubiegły rok zamknął się liczbą 25 finalistów i laureatów. Tym razem tylko laureatów jest 37.” – opowiadał nam Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

Wśród nagradzanych uczniów wypatrzyliśmy trójkę, która brylowała w minionym roku więcej niż w jednym przedmiocie. To Weronika Sapieja z Gimnazjum w Rogowie – laureatka konkursu z historii oraz z języka niemieckiego, Aleksandra Zmieniecka z Gimnazjum nr 2 w Końskich – laureatka z biologii i finalistka z chemii oraz Jakub Persona ze Szkoły Podstawowej nr 1 – laureat konkursu humanistycznego i finalista z języka angielskiego. Jakub opowiedział nam o swoich dokonaniach. – „Jestem laureatem tylko z humanistyki, tj. plastyka, historia i język polski. Przygotowywały mnie moje ulubione nauczycielki w szkole tj. p. Alina Martyka, p. Katarzyna Gloger i p. Dorota Ziółkowska. Jestem też finalistą z angielskiego.  Pokrótce siadaliśmy w sali i pisaliśmy, z tą różnicą, że drugi etap był na komputerach pisany. Jeśli chodzi o program to mówiąc slangiem młodzieżowym było fifty-fifty i rzeczy z podręczników i te, które są w zakresie nauczania” – mówił nam tuż po gali Jakub. 

REKLAMA

Uroczystość muzycznie uświetnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1. Listę wszystkich wyróżnionych finalistów i laureatów z gimnazjów i szkół podstawowych gminy Końskie znajdą Państwo poniżej:

Laureaci – Szkoły Podstawowe: Jakub Persona, Marek Kaźmierczak, Mikołaj Laszczyk, Maja Sękowska, Anna Cieciorowska.
Finaliści – Szkoły Podstawowe: Jakub Persona, Jakub Struzik, Filip Bachanek, Maja Kijewska, Marta Wcisło.

Laureaci – Gimnazja: Karolina Antos, Aleksandra Zmieniecka, Weronika Sapieja.
FInaliści – Gimnazja: Agnieszka Trojanowska, Klaudia Kamińska, Michalina Duda, Gabriela Kruszyna, Katarzyna Wesołowska, Marcin Górski, Irmina Świtoń, Emilia Młodawska, Aleksandra Zmieniecka, Marcin Kuleta, Gabriela Ciszek, Agata Wróbel, Marianna Cieślak, Sara Włodarczyk, Julia Tarasińska, Jakub Kupisz, Adrian Knez, Agata Kowalska, Wiktoria Jakubowska, Maria Tusińska, Aleksandra Zamachowska, Zuzanna Sękowska, Michał Wiąckiewicz, Dominik Smołuch, Jakub Jakubowski, Karolina Stolarczyk.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *