REKLAMA

Otwarty Ogródek Jordanowski w Końskich! Co z pozostałymi placami zabaw? [wideo, zdjęcia]

Od 30 maja w ramach IV etapu luzowania obostrzeń funkcjonować mogą place zabaw. Gmina Końskie w Dzień Dziecka jako pierwszy z nich otworzyła Ogródek Jordanowski w Parku Miejskim. Dziś jest to jedyny, dostępny dla dzieci plac zabaw w Końskich, jednak pozostałe takie miejsca będą wkrótce stopniowo przywracane do użytku. W gminie Stąporków natomiast place zabaw pozostają zamknięte.

REKLAMA

 

W związku z zagrożeniem rozprzestrzenienia się koronawirusa do obowiązującego regulaminu Ogródka Jordanowskiego dodane zostały punkty wprowadzające dodatkowe środki ostrożności podczas zabawy. Podobnie jak w miejscach publicznych wymagany jest dwumetrowy odstęp, a gdy nie może on być zachowany, należy używać maseczek. Obowiązek zakrywania ust i nosa nie dotyczy jednak dzieci do 4. roku życia oraz osób, którym nie pozwala na to ich stan zdrowia.

REKLAMA

Jak przyznaje burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański, to od dzieci i rodziców będzie zależało, jak i kiedy będą otwierane kolejne place zabaw. Każdy z nich przed otwarciem musi przejść przegląd i dezynfekcję –„Ogródek Jordanowski przed dopuszczeniem do użytku musiał być poddany przeglądowi, pewnym zabiegom związanym z odkażaniem, z zapobieganiem możliwości przenoszenia wirusów. To samo musi dotyczyć każdego, otwieranego placu zabaw” – mówił nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Pod znakiem zapytania stoi dezynfekcja sprzętów, z których dzieci będą korzystać –„To będzie zależało od intensywności użytkowania, ale ponieważ place są na otwartej przestrzeni to mam nadzieję, że tego rodzaju rzeczy nie będą potrzebne. Zresztą trudno sobie wyobrazić dezynfekcję niektórych urządzeń zabawowych ze względu na ich konstrukcję” – tłumaczy burmistrz Końskich.

W gminie Stąporków place zabaw jeszcze nie są otwarte. Na chwilę obecną nie jest także znany termin ich oddania do użytku. Z naszych informacji wynika, że w pozostałych gminach większość placów zabaw powinna już normalnie funkcjonować.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *