REKLAMA

Boże Ciało 2020. Jak w tym roku będą wyglądać procesje?

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie zwana „Bożym Ciałem” przypada w tym roku w czwartek 11 czerwca. Z uwagi na ciągle obowiązujący zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób związany z panującą epidemią w tym roku święto to będzie wyglądać nieco inaczej niż dotychczas. Koneckie parafie obecnie ustalają przebieg obrzędów. 

REKLAMA

Biskup Radomski Henryk Tomasik, mając na uwadze obowiązujące od 27 maja regulacje prawne, rekomenduje dwie możliwości przeprowadzenia procesji eucharystycznej w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa:

REKLAMA

1. tradycyjna procesja ulicami miejscowości (do 150 osób, uzgodniona z odpowiednimi władzami);
2. procesja wokół kościoła (przygotowana według możliwości parafii).

Jak udało nam się ustalić w Końskich doświadczymy obu tych opcji. O godzinie 9:30 w Boże Ciało rozpocznie się msza święta w Kolegiacie św. Mikołaja. Po niej wyruszy procesja wokół kościoła, gdzie przygotowane zostaną cztery ołtarze. 

Z kolei w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy (kościół przy ulicy Robotniczej) odbędzie się tradycyjna procesja okolicznymi ulicami, ale z zachowaniem wszelkich norm i obostrzeń sanitarnych. Wierni pójdą ulicą Robotniczą w kierunku Olimpijskiej, dalej Olimpijską do Żużlowej, następnie ul. Żużlową do Wiśniowej, ul. Kościelną wrócą do Kościoła. Na ulicy Robotniczej i Żużlowej znajdą się cztery ołtarze.

Póki co w parafii Chrystusa Odkupiciela i św. Anny nie podjęto decyzji o kształcie tegorocznej procesji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *