REKLAMA

Park zamknięty! Lasy zamknięte! Mogą posypać się mandaty

Zgodnie z nowymi ograniczeniami wprowadzonymi przez Rząd RP zamknięte muszą zostać miejsca dotychczas udostępniane społeczeństwu. Mowa o parkach, bulwarach, czy plażach. Od dziś wiadomo, że zamknięte zostały także lasy.  Już teraz wspomniane miejsca są patrolowane przez policjantów i wojsko. Wszystkie obostrzenia są efektem szalejące epidemii koronawirusa. 

REKLAMA

Foto: Que Pasa Końskie? / Tomasz Wołynkiewicz

„Park Miejski zostaje zamknięty do odwołania! W trosce o zdrowie swoje i innych mieszkańców Miasta i Gminy Końskie prosimy o pozostanie w domach!” – tabliczki z taką informacją pojawiły się w koneckim parku, a umieścili je tam pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Końskie.

Z naszych informacji wynika, że park jest patrolowany przez policjantów, którzy sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do wytycznych. Co więcej – jak zapowiada Komenda Główna Policji zwiększona ma być częstotliwość nakładania mandatów karnych, a czas upomnień się już skończył. Podobnie jest w innych podobnych miejscach w całym powiecie koneckim.

REKLAMA

Kamil Kubicki prezentuje tabliczki zakaz wstępu do lasu

Dzisiaj dotarła do nas także wiadomość o zamknięciu do 11 kwietnia wszystkich lasów na terenie Polski. To decyzja Prezesa Rady Ministrów, a jej wykonawcą zostały Lasy Państwowe –„Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nadleśniczowie z terenu nadleśnictw nadzorowanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu wprowadzili od dnia dzisiejszego do 11 kwietnia zakaz wstępu do lasu osobom nieupoważnionym. Analogicznie jak w całym kraju. W związku z powyższym spotkacie się Państwo z widokiem tablic informujących (przyp. red. jak na zdjęciu powyżej) o takiej sytuacji. Będą one wywieszone w gablotach informacyjnych przed kancelariami leśnictw oraz przy drogach wjazdowych na tereny leśne będące w zarządzie Lasów Państwowych. Przypominam – to obostrzenie zostało wprowadzone w Lasach Państwowych na terenie całego kraju – informuje nas Kamil Kubicki, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Barycz.

Jako redakcja zachęcamy Państwa do przestrzegania rygorów i po prostu pozostania w domach.

REKLAMA

One thought on “Park zamknięty! Lasy zamknięte! Mogą posypać się mandaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *