REKLAMA

Partyzant i Neptun podbijają okręgową ligę juniorów starszych. W środę derby

Drużyna  juniorów starszych Neptuna zajmuje na obecną chwile drugie miejsce w tabeli swojej okręgowej ligi, mając 5 wygranych meczów i 35 strzelonych bramek. Z kolei liderem rozgrywek jest Partyzant Radoszyce! Już w środę te zespoły zmierzą się w derbach. 

REKLAMA

Ekipa starszych juniorów Neptuna  12 września rozegrała mecz z Lechią Starwczyn, kończąc spotkanie bez straconej bramki oraz  z siedmioma strzelonymi golami. Drużyna pod pod przewodnictwem trenera Kamila Jarząba pokazała w spotkaniu pewną i zdecydowaną grę, wygrywając bez straty ani jednego gola.

Podczas spotkania po dwie bramki zdobyli Konrad Musielewicz w 5 i 46 minucie oraz Kacper Sasal w 9 oraz 67 minucie gry.  Pojedyncze bramki zostały strzelone przez Filipa Wąsika, Mateusza Wilka i Mateusza Szabata kolejno w 7, 9 oraz 22 minucie rozgrywki. Warto dodać, że drugim najlepszym strzelcem klasy juniorów jest obecnie Kacper Sasal, który w ciągu tylko czterech spotkań zdobył 7 bramek dla Neptuna Końskie.

REKLAMA

Drużyna podczas sobotniego spotkania wystąpiła następującym składem:

1 Daniel Marczewski , 3 Kacper Pakuła, 4 Piotr Kosmal zmiana z 16 Kacper Banasik w 46 minucie, 5 Filip Wasik, 8 Mateusz Wilk, 9 Kacper Sasal, 10 Konrad Musielewicz zmiana z 13 Angelos Sergidis w 70 minucie, 11 Igor Wasik, 14 Mateusz Szabat zmiana z 2 Jakub Paszyński w 46 minucie, 18 Jan Kołodziejczyk, 20 Mikołaj Szmit.

Później przyszło niestety załamanie formy i Neptun przegrał z LKS Bolmin 7:2. W ostatniej kolejce nasi młodzi piłkarze pokonali Radiator$ Stąporków 4:0. Na chwilę obecną drużyna Neptuna wygrała 5 spotkań i 1 przegrała, co daje im 15 punktów i drugie miejsce w tabeli. W ciągu wszystkich spotkań zawodnicy zdobyli 35 bramek, tracą przy tym 12 goli. Poniżej prezentujemy wyniki dotychczasowych spotkań koneckich juniorów:

Neptun Końskie 9 – 2 Top-Spin Promnik
Czarnovia Kielce 0 – 3 Neptun Końskie
Neptun Końskie 10 – 3 Sokół-Nordkalk Górnik  Rykoszyn
Neptun Końskie 7 – 0 Lechia Strawczyn
LKS Bolmin 7-2 Neptun Końskie
Neptun Końskie 4-0 Radiator$ Stąporków

Z kolei liderem rozgrywek jest Partyzant Radoszyce. W weekend młodzi radoszyczanie grając na wyjeździe ograli zawsze groźną Czarnovię Kielce 2:4. Po dwie bramki zdobyli: Marcin Świercz i Patryk Sztandera.

Partyzant wystąpił w następującym składzie: Michał Szustak, Kacper Laskowski, Maciej Pękala, Daniel Kabała, Nicolas Basiak (Bartosz Kabała), Kacper Kabała (Kacper Noga), Marcin Świercz, Mateusz Sobczyk, Patryk Sztandera, Adam Król, Jakub Wielgus (Mateusz Staciwa)

Partyzant wygrał dotychczas 5 spotkań, a jedno zremisował, co daje temu zespołowi 16 oczek i pierwsze miejsce w tabeli!

Lechia Strawczyn 2 — 2 Partyzant Radoszyce
Partyzant Radoszyce 3 — 1 LKS Bolmin
Radiator$ Stąporków 0 — 5 Partyzant Radoszyce
Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn 1 — 5 Partyzant Radoszyce
Partyzant Radoszyce 4 — 1 Top-Spin Promnik
Czarnovia Kielce 2 — 4 Partyzant Radoszyce

A już w środę o 16:00 na stadionie w Radoszycach odbędą się derby – Neptun podejmie Partyzanta. Wydaje się, że to spotkanie może zadecydować o tym która z drużyn zwycięży rundę jesienną w swojej klasie rozgrywkowej.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *