REKLAMA

Pełnomocnik rządu wspiera koła gospodyń z powiatu koneckiego [wideo]

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich oraz Zarządu Powiatu Koneckiego odbyli wirtualne spotkanie z Anną Gembicką – pełnomocnikiem rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych. Przedstawicielka rządu zadeklarowała wsparcie dla koneckich gospodyń. 

REKLAMA

Spotkanie miało formę wideo konferencji.  Minister Anna Gembicka zwróciła uwagę na dużą rolę Kół Gospodyń Wiejskich w lokalnych społecznościach, a po wysłuchaniu zgłaszanych potrzeb, zadeklarowała pomoc w przygotowaniu i realizacji pakietów niezbędnych szkoleń dotyczących działalności i rozliczeń finansowych tego typu organizacji –„Bardzo się cieszę, że działacie Panie w takiej formule powiatowej rady, bo ja zawsze też zachęcam koła do takiej wymiany doświadczeń, wymiany informacji. Zawsze zachęcam też do udziału w tych webinariach, które są organizowane właśnie przez Narodowy Instytut Wolności […] Dziękuje Wam za dzisiejsze spotkanie. Działamy z tymi szkoleniami, a tak jak mówiłam jak będą jakieś pomysły na jakieś kolejne szkolenia, projekty, czy z Instytutem, czy z Ministerstwem, czy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa to też zachęcam do kontaktu ze mną i będziemy po prostu działać wspólnie” – deklarowała Anna Gembicka, pełnomocnik rządu do spraw lokalnych inicjatyw społecznych.

REKLAMA

Starostę Koneckiego Grzegorza Pieca cieszy deklaracja pomocy ze strony pełnomocnika rządu. Jednocześnie zapowiada on szereg działań powiatu koneckiego wspólnie z lokalnymi Kołami Gospodyń Wiejskich, w tym być może także kolejne spotkanie online z udziałem Pierwszej Damy RP (o poprzednim info TUTAJ)  –„Pani Minister zadeklarowała szkolenia różnego typu, z uwagi na czas pandemii minister nie będzie mogła póki co przyjechać, ale myślę, że w najbliższym czasie odwiedzi nas. Odwiedzi Maleniec. Sama śledzi też naszą stronę starostwa i widzi jak te koła funkcjonują. We wczorajszym spotkaniu brały udział przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z Kozowa, Przyłóg oraz z Czarnej […] Teraz Koła Gospodyń Wiejskich otrzymują wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Oczywiście to wsparcie trzeba rozliczyć. Na najbliższym spotkaniu mają być przedstawiciele agencji, ewentualnie biur finansowych, którzy będą tłumaczyć jak rozliczyć się z tych dotacji […] Jest planowane bardzo dużo szkoleń online dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich. Najbliższe ma być chyba pod koniec marca. 27 marca próbujemy zorganizować Wielkanoc z Polonią Rosyjską i Ukraińską. Na ostatnim spotkaniu z Panią Prezydentową zaprezentowaliśmy, że jest taki pomysł i liczymy też na połączenie z nią” – mówił nam Grzegorz Piec, starosta Konecki.

Jak wspomniał starosta w konferencji uczestniczyły także przedstawicielki Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Końskich z jej przewodniczącą Justyną Rupniewską na czele. Osoby zainteresowane włączeniem się w działanie Rady, czy skorzystaniem ze szkoleń online dla Kół Gospodyń powinny kontaktować się z przewodniczącą Rupniewską lub Wydziałem Promocji działającym w Starostwie Powiatowym w Końskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *