REKLAMA

Pięknieje centrum Gowarczowa. Za sprawą drogi wojewódzkiej [wideo, zdjęcia]

O przebudowę drogi wojewódzkiej 728 w centrum Gowarczowa mieszkańcy prosili od lat. W lutym na dobre rozpoczęły się roboty, o które przez wiele miesięcy wcześniej zabiegali między innymi wójt gminy Stanisław Pacocha i poseł na Sejm RP Mariusz Gosek. Teraz zmierzają one ku końcowi. 

REKLAMA

„Prace są na etapie układania chodników, krawężników, mamy już sfrezowaną pierwszą nawierzchnię. Mam informację od kierownika budowy, że w przyszłym tygodniu pojawi się pierwsza warstwa asfaltu. Zrobione jest już odwodnienie” – mówi nam Stanisław Pacocha, wójt gminy Gowarczów.

O tę przebudowę mieszkańcy prosili od lat – również za pośrednictwem naszej telewizji [materiał do obejrzenia TUTAJ]. W końcu starania gminnych urzędników zostały wysłuchane przez Zarząd Województwa i ten przyznał środki na jakże potrzebny remont –„Nastąpiła dla miejscowości Gowarczów historyczna chwila. Długo mieszkańcy czekali na to by ta droga powstała, by były lepsze warunki, lepszy dojazd do posesji. Wiemy jak ta droga wyglądała. Zabiegałem długo o to miejsce, radni również, pracownicy urzędu też. Udało się już prawie zrealizować tę inwestycję i jest mi niezmiernie miło, że te prace są już na półmetku” –  mówi uradowany wójt.

REKLAMA

Inwestycja cieszy także mieszkańców miejscowości –„Były duże starania o to i dzięki obecnemu wójtowi mamy tutaj zrealizowane nasze marzenia. One od kilkunastu lat były do realizacji, a teraz są wykonywane” – mówi nam pan Marek, mieszkaniec Gowarczowa.

Całkowity koszt nowej drogi to około 4 milionów złotych. Środki pochodzą z budżetu województwa świętokrzyskiego. Termin zakończenia budowy wskazywany był pierwotnie na koniec lipca. Roboty mogą się jednak nieznacznie przedłużyć, ponieważ wykonawcy zostały zlecone dodatkowe prace.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *