REKLAMA

Pielgrzymowali nocą do Sanktuarium w Czarnej [zdjęcia, wideo]

W piątek miała miejsce już X Jubileuszowa Nocna Pielgrzymka Mężczyzn do Czarnej, którą od początku organizuje społeczność parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich, a dokładnie to świecki zakon Rycerzy Kolumba. Tym razem do Sanktuarium wędrowało około 70 mężczyzn. 

REKLAMA

W pielgrzymce udział wzięli głównie mężczyźni z Końskich, ale towarzyszyli im także Ci tworzący Radę Parafii  Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Węgrzynie w gminie Radoszyce. W grupie znaleźli się księża związani z tą parafią: obecny proboszcz ks. Gustaw Kaczkowski oraz były proboszcz ks. Wojciech Dobczyński. Na pątniczy szlak weszli także: proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy ks. Tomasz Janicki oraz ks. Łukasz Białas z parafii św. Mikołaja. Ten drugi w drodze wygłosił konferencję.

W sumie pątników było około 70. Z kościoła przy ulicy Robotniczej wyruszyli oni około godziny 21:00, następnie przez Wąsosz zmierzali do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej, gdzie dotarli przed północą. Tam odbyła się msza święta, której przewodniczył ks. Dobczyński. Następnie wszyscy posilili się przy zorganizowanym na miejscu ognisku.

REKLAMA

Pomysł Nocnej Pielgrzymki Mężczyzn do Sanktuarium w Czarnej zrodził się w głowie księdza Tomasza Janickiego, proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, za jego wdrożenie w życie odpowiada świecki zakon Rycerzy Kolumba, który stanowi grupa wierzących mężczyzn związanych z tą parafią. Rycerze Kolumba z Końskich wzięli przykład ze swoich odpowiedników z Radomia, którzy to organizują podobny nocny marsz do Sanktuarium w Błotnicy.

Zdjęcia (Robert Frączyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *