REKLAMA

Pierwsza Komunia Święta 2021. Jaka będzie?

Zbliża się maj, a więc czas tradycyjnie kojarzony z uroczystościami Pierwszych Komunii Świętych. Wciąż trwa jednak epidemia i komunie w każdym miejscu naszego kraju mogą wyglądać inaczej. Ostatnio Biskup Radomski wydał wskazania patronalne dotyczące tego jak komunie powinny wyglądać w diecezji, która swoim terytorium obejmuje też powiat konecki. 

REKLAMA

Foto: Pixabay

Najważniejszy apel biskupa Marka Solarczyka dotyczy tego by przestrzegać obowiązujące zalecenia sanitarne, ale i by zwiększyć ilość dni, podczas których w danej parafii organizowana będzie Pierwsza Komunia Święta. To po to by wiele osób nie gromadziło się jednocześnie w świątyniach. Można więc się domyślać, że biskup sugeruje proboszczom by Ci organizowali po kilka uroczystości dla mniejszych grup dzieci. Poniżej przeczytacie wskazania patronalne w całości:

Sprawowanie sakramentów świętych, w każdym czasie wymaga usilnej troski o przekazanie duchowego bogactwa łaski Boga oraz jest świadectwem odpowiedzialności wspólnoty Kościoła za owocne przygotowanie i godne przeżycie tajemnic wiary przez wiernych.Doceniając pragnienia duchowe dzieci oraz wyrażając wdzięczność dla rodziców, duszpasterzy, nauczycieli religii, innych osób zaangażowanych w przygotowanie dzieci do przyjęcia Sakramentu Pokuty i pierwszego pełnego uczestnictwa w Sakramencie Eucharystii, w związku z trwającą epidemią koronawirusa polecam:

REKLAMA

1. Wszelkie spotkania przygotowujące dzieci do przyjęcia sakramentów i ich sprawowanie musi dokonać się z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

2. W trosce o zachowanie właściwej liczby zgromadzonych w kościele i zapewnienie bezpiecznych warunków podczas liturgii, należy roztropnie zwiększyć ilość dni i godzin przeżywania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

3. Uzgodnienie terminu i zasad przeżywania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej duszpasterze ustalą w porozumieniu z rodzicami dzieci.

Niech wstawiennictwo i opieka Matki Bożej, wspiera w podejmowanych staraniach oraz wyjedna obfite łaski dla dzieci, rodzin i wspólnot parafialnych.

† Marek Solarczyk

Biskup Radomski

REKLAMA

2 thoughts on “Pierwsza Komunia Święta 2021. Jaka będzie?

  1. Kościół niech się zajmie starszymi, zdewociałymi kobietami, których umysł nie wytrzymuje konfrontacji z otaczającą współczesną rzeczywistością

  2. ,,Doceniając pragnienia duchowe dzieci…”.Ciekawe czy wszyscy ci zboczeńcy i pedofile w sutannach myśleli o ,,duchowych potrzebach dzieci”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *