REKLAMA

Podejrzewany o zniszczenie nagrobków w Odrowążu trafił do aresztu

Funkcjonariusze z komisariatu w Stąporkowie zatrzymali 34-latka z gminy Bliżyn, który w czwartek pobił obywatela Czech i ukradł mu samochód. Mężczyzna jest również podejrzewany o zniszczenie płyt nagrobnych na cmentarzach w Odrowążu i Nowym Odrowążku, do których doszło w sierpniu (więcej o tym zdarzeniu TUTAJ).

REKLAMA

57-letni obywatel Czech przyjechał na targi obronności kraju, które odbywały się w Kielcach. Z braku wolnych miejsc w hotelach postanowił nocować w swoim aucie. W pewnym momencie podszedł do niego 34-latek z gminy Bliżyn, który poprosił o podwiezienie z Kielc do jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna zaoferował mu za przysługę 100 złotych. Czech zgodził się i mężczyźni ruszyli w drogę. Kiedy byli w miejscowości Kucębów Dolny, 34-latek poprosił kierowcę o zatrzymanie się. Wówczas stwierdził, że nie posiada przy sobie gotówki i przyniesie ją na drugi dzień na kieleckie targi. Kierujący postanowił podarować mężczyźnie wejściówkę na imprezę i wyszedł z auta poszukać biletu na tylnej kanapie skody. Wtedy pasażer uderzył właściciela samochodu kilka razy w twarz i odjechał jego pojazdem. Pokrzywdzony trafił na badania do skarżyskiego szpitala, a mundurowi zaczęli szukać rozbójnika.

REKLAMA

W poszukiwania sprawcy włączyli się skarżyscy kryminalni i kieleccy policjanci. W nocy z piątku na sobotę mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy z komisariatu w Stąporkowie. Siedział nietrzeźwy w przydrożnym rowie w miejscowości Luta, w powiecie koneckim. Nieopodal znajdowała się skradziona skoda, którą usiłował spalić, podkładając ogień wewnątrz pojazdu. Do pożaru jednak nie doszło, bowiem podpalacz zamknął drzwi, przez co nieświadomie zdusił zarzewie.

Wczoraj zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dokonania rozboju w warunkach recydywy, do którego się przyznał. Dziś skarżyski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Okazało się, że 34-latek jest również podejrzewany jest o zniszczenie płyt nagrobnych na cmentarzach w Odrowążu i Nowym Odrowążku, do których doszło w sierpniu – więcej o tym TUTAJ. 

Zdjęcia:

 

REKLAMA

One thought on “Podejrzewany o zniszczenie nagrobków w Odrowążu trafił do aresztu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *