REKLAMA

Policjanci z Końskich uratowali ranną sarnę [foto]

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich  podczas służby na drodze krajowej nr 74 zauważyli leżącą na pasie awaryjnym ranną sarnę. Policjanci przenieśli zwierzę w bezpieczne miejsce i powiadomili służby weterynaryjne.

REKLAMA


„Całe zdarzenie miało miejsce w niedzielę w godzinach wieczornych w rejonie miejscowości Smyków. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich pełnili służbę związaną z wojewódzką koordynacją drogi krajowej nr 74.  Tym razem ich pomocy potrzebowali nie ludzie, a ranne zwierzę. Podczas patrolu policjanci zauważyli leżącą na pasie awaryjnym sarnę. Jak się okazało, zwierzę miało problemy z samodzielnym przemieszczaniem się. Funkcjonariusze przenieśli ranne zwierzę w bezpieczniejsze miejsce, a następnie powiadomili dyżurnego o zdarzeniu. Ten z kolei powiadomił dyżurnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który zorganizował pomoc weterynarza dla potrzebującego zwierzęcia” – informuje nas starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Sarenka została zabrana do lecznicy. Dzięki odpowiedniej współpracy służb, zwierzę otrzymało pomoc w odpowiednim czasie.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *