REKLAMA

Polski Ład bez obwodnicy Końskich. Marszałek ogłosił projekty

Marszałek Andrzej Bętkowski w środę ogłosił projekty, które województwo świętokrzyskie zgłasza do naboru w ramach naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład. Samorządowcy z gminy Końskie oraz powiatu koneckiego liczyli na to, że Zarząd Województwa będzie aplikował o środki na budowę północnej obwodnicy Końskich. Niestety tak się nie stało. 

REKLAMA

Foto: Swietokrzyskie.pro

Postawiono na trzy zupełnie inne projekty. Pierwszym projektem, który zostanie zgłoszony do Polskiego Ładu, będzie rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z rozbudową mostu na Kamiennej. Projekt posiada już opracowaną dokumentację projektową wraz z prawomocną decyzją ZRID, możliwe jest więc ogłoszenie przetargu na jego realizację. Szacunkowa wartość inwestycji bez wykupu gruntów wynosi 91, 5 mln zł.

Drugim przedsięwzięciem, które ma szansę na dofinansowanie w ramach programu Polski Ład, jest I etap rewitalizacji zabytkowej kolejki wąskotorowej „Ponidzie”, położonej na terenie gmin: Imielno, Jędrzejów, Kije i Pińczów. Szacunkowa wartość projektu wynosi 30 mln zł. W ramach projektu przewidziano remont szlaku kolejowego na długości ok. 28 km, remont hali napraw lokomotyw i wagonów na stacji w Jędrzejowie oraz modernizację taboru kolejowego.

REKLAMA

Trzeci wytypowany projekt to cyfryzacja usług publicznych województwa świętokrzyskiego, który zostanie zgłoszony do dofinansowania w ramach programu, jego szacowany koszt to 4 mln 970 tys. zł.

Zadania, które zostaną wybrane do realizacji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład otrzymają dofinansowanie nawet do 95%.

REKLAMA

4 thoughts on “Polski Ład bez obwodnicy Końskich. Marszałek ogłosił projekty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *