REKLAMA

Ponad 200 osób na konwencji Samorządnych Ziemi Koneckiej! [fotogaleria]

Popieram Krzysztofa Obratańskiego – takie hasła w swoich dłoniach w piątkowy wieczór w sali bankietowej Astoria trzymało ponad dwieście osób. To sympatycy obecnego burmistrza Końskich i jego lokalnego ugrupowania Samorządni Ziemi Koneckiej. Podczas konwencji oficjalnie potwierdzono, że Obratański będzie się ubiegał o reelekcję. 

REKLAMA

Relacja wideo już wkrótce.
Konwencję otworzył Jerzy Rąbalski – pełnomocnik komitetu wyborczego, a chwilę później głos zabrał prowadzący całe wydarzenie Krzysztof Jasiński, który jest liderem listy do Rady Powiatu Koneckiego w okręgu nr 1, który obejmuje miasto i gminę Końskie. –„21 października pójdziemy do urn wyborczych. Przystąpimy do wyborów samorządowych i mam nadzieję, że ten humor, który dopisuje nam wszystkim, będą nam towarzyszyły po dniu 5 listopada, a może po dniu 21 października czego sobie i Państwu życzę!” – mówił we wstępie Jasiński.

REKLAMA

Po nim głos zabrał wiceprezydent Kielc Tadeusz Sayor, który na wydarzenie przybył reprezentować prezydenta tego miasta Wojciecha Lubawskiego, który jest wielkim przyjacielem Samorządnych Ziemi Koneckiej. –„Mam zaszczyt i przyjemność znać jednego z Państwa, kandydata na burmistrza i znam go od wielu lat, a przez kilka lat mieliśmy nawet przyjemność współpracować. On jest ucieleśnieniem idei wyborów samorządowych. Daje mieszkańcom tej ziemi takie nazwisko na które warto głosować. Wiem, że to człowiek niezmiernie kompetentny i lojalny wobec swoich wyborców. Oddany na niego głos to głos oddany dla dobra tej ziemi.” – mówił o Krzysztofie Obratańskim Tadeusz Sayor.

Te słowa były wstępem do przedstawienia Krzysztofa Obratańskiego jako kandydata do urzędu burmistrza Końskich. Lider we wstępie także zabrał głos i porwał swoim wystąpieniem przybyły do Astorii. –„Moja przygoda z polityką zaczęła się w niecodziennych okolicznościach od tego, że przyjechało kilku smutnych panów i zaprosiło mnie na Piaski, gdzie spędziłem kilka miesięcy edukując się jak wygląda demokracja w wykonaniu poprzedniego, słusznie minionego ustroju. W roku 1989 i 90 miałem okazję uczestniczyć w czymś co nazwałbym ucztą Bogów – w tworzeniu demokracji rzeczywistej, samorządu lokalnego. […] To ukształtowało moje życie i sposób myślenia o samorządzie jako rodzaju służby. Mnie pozostało w pamięci tamto przeświadczenie, że samorząd jest służbą i że ta służba jest najważniejsza. Dlatego zdecydowałem się kandydować i zaprosić Państwa do współpracy, bo jeżeli nie my to kto? Pan Prezydent powiedział, że liczą się ludzie, ale liczą się również pewne ludzkie przekonania i doświadczenia do których się odwołujemy. […] Jeżeli nie my to kto? Dlatego zdecydowałem się i sam kandydować i Państwa do współpracy zaprosić, bo jeżeli nie my to kto?” – przemawiał Obratański.

(pełną przemowę znajdziecie Państwo już w sobotę w naszym materiale wideo)

Następnie zaprezentowano film obrazujący ogrom inwestycji wykonanych przez ekipę Obratańskiego przez ostatnie cztery lata. On sam także o nich opowiadał skupiając się na wzroście wydatków inwestycyjnych mimo tego, iż pod koniec ubiegłej kadencji wszystkie plany i wykresy wskazywały na to, że wydatki te będą spadać. Obecny burmistrz Końskich mówił także o planach na przyszłość – rewitalizacji centrum miasta, parku miejskiego, czy budowie centrum kultury. Swoje słowa poparł stworzonymi wizualizacjami i dokumentami planistycznymi.

W kolejnej części konwencji najbliżsi współpracownicy Obratańskiego – Marcin Zieliński i Krzysztof Jasiński zaprezentowali baner i hasło całej kampanii wyborczej Samorządnych Ziemi Koneckiej. Na banerze widzimy rodzinę spoglądającą na rozwijające się miasto, a hasło brzmi „Rozwiń z nami skrzydła”.

Tak prezentuje się baner kampanii Samorządnych Ziemi Koneckiej.

„Kiedy się jeździ po Polsce widać jak w Polakach wiele jest w Polakach kreatywności, pomysłowości i pracowitości. Kiedy jeździ się po świętokrzyskim tego nie brakuje, ale kiedy patrzymy na miasta podobne jak naszej wielkości to wcale nie musimy mieć kompleksów. Mieszkańcy Końskich są pracowici, pomysłowi, kreatywni, a my staramy się za nimi nadążyć. To nowe tereny inwestycyjne, nowe dziedziny gospodarki, energia odnowialna. To coś co jest naszą przyszłością, co spowoduje że warto tu będzie żyć i mieszkać. Tutaj w Końskich można rozwinąć skrzydła, rozwinąć je wspólnie. Nie jesteśmy ważni my, ważni są nasi mieszkańcy, ważne jest by z tym miejscem się identyfikowali, żeby z nami rozwinęli skrzydła i tak należy rozumieć to hasło. Jeżeli ktoś dziś mówi, że miasto wymiera to nie mówi prawy. Miasto się rozwija. Pojedźcie do sąsiednich miast, do Stąporkowa, Skarżyska i zobaczcie ile tam jest jeszcze niezagospodarowanych hal, ile budynków straszy pozostałościami po pięknym, kiedyś gospodarczo zagospodarowanym regionie. W Końskich nie ma ani kawałka niezagospodarowanego terenu, a nowe działki znajdują nabywców, pomysłodawców na ich wykorzystanie. To specyfika naszych mieszkańców. […] My głęboko wierzymy, że nasze miasto ma i teraźniejszość i przyszłość i proponujemy: Rozwińcie z nami skrzydła!” – mówił o haśle „Samorządnych” Krzysztof Obratański.

Podczas konwencji zaprezentowano także kandydatów z poszczególnych okręgów do Rady Gminy Końskie oraz do Rady Powiatu Koneckiego. Dowiedzieliśmy się więc, że jedynkami do Rady Miasta będą: Artur Dajer, Zbigniew Kucharski, Lucjan Górecki i Krzysztof Obratański. Liderem miejskim do Rady Powiatu ma być Krzysztof Jasiński. Do tej jednostki kandydować będą też między innymi: pedagodzy – Czesław Staciwa z Radoszyc i Marian Adamczyk z Czermna. Pełne listy zaprezentujemy Państwu wkrótce.

W części nieoficjalnej konwencji goście wydarzenia mogli raczyć się świetną kuchnią serwowaną w Astorii i prowadzić długie rozmowy o rozwoju koneckiego samorządu.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *