REKLAMA

Powiat będzie remontował drogi. Wiemy jakie odcinki [wideo]

W środę podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Koneckiego dokonano zabezpieczeń środków finansowych w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz budżecie tej jednostki na rzecz remontu dróg powiatowych. Wiemy też, że powiat będzie ubiegał się o duże dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 

REKLAMA

„Chodziło o zabezpieczenie trzech dróg na terenie gminy Stąporków, ale i dróg na terenie gminy Fałków, Radoszyce, Smyków, Słupia Konecka i Gowarczów. Wstępnie umowa przy składaniu zakłada 80% dofinansowania, bo na tę chwilę nie wiemy,  jakie będzie ostatecznie rozstrzygnięcie w Urzędzie Marszałkowskim, a więc wkład powiatu i gminy powinien być po 10%. Natomiast przy rozmowach z przedstawicielami gmin wskazywaliśmy, że może być 50% do 50%, ale myślę że gminy są na to przygotowane” – tłumaczył nam Grzegorz Piec, starosta konecki.

REKLAMA

Po sesji wiadomo, że w ramach zadań tegorocznych powiat wspólnie z gminami będzie realizował cztery ważne odcinki – trzy na terenie gminy Stąporków. Pierwszy z nich to Czarniecka Góra – Smarków – Piasek – Paruchy  w odcinku ponad 750 metrów, jego wartość to 484 tysiące złotych – 70% zabezpiecza gmina Stąporków, 30% powiat.

Drugi odcinek to 995 metrów drogi Stąporków – Hucisko – Krasna – Mniów – Węgrzynów – Ruda Strawczyńska. W tym przypadku remont pochłonie ponad 700 tysięcy złotych, a finansowanie wynosi po 50% po stronie gminy i powiatu.

Trzeci odcinek na terenie gminy Stąporków to Szydłowiec (granica województwa) – Niekłań Wielki – Niekłań Mały – Wąglów – Stąporków na długości 970 metrów. Wartość wynosi ponad 720 tysięcy złotych, a dofinansowanie to po 50%.

W tym roku remontowana będzie także droga w gminie Gowarczów: Giełzów – Bernów – Kurzacze – granica województwa świętokrzyskiego, jej długość  wynosi 321 metrów, wartość zadania to 113 tysięcy złotych, a gmina i powiat składają się na tę przebudowę w stosunku 50% do 50%.

Wiemy już także, że powiat konecki złoży pięć wniosków  do rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Tutaj dofinansowanie wynosić będzie prawdopodobnie 80%, a gmina oraz powiat dorzucą do tego po 10% wartości zadania. I tak złożono wnioski na drogi:

W gminie Fałków: Przebudowa drogi powiatowej Fałków – Pląskowice – Dąbrowa – Rudzisko na w pierwszym odcinku na długości 600 metrów; w drugim odcinku na długości 990 metrów, w trzecim odcinku na długości 990. Wartość zadania około 1,84 mln złotych

W gminie Ruda Maleniecka: Przebudowa drogi powiatowej Wyszyna Rudzka – Maleniec – granica województwa świętokrzyskiego – Grębenice – na długości 995  pierwszy odcinek, 995 metrów drugi odcinek, 995 metrów trzeci odcinek   wartości około 1,8 mln złotych

Przebudowa dróg powiatowych: Stąporków – Radoszyce – Włoszczowa  na terenie gminy Radoszyce na długości 995 metrów bieżących – I odcinek, 850 m – II odcinek  oraz   Radoszyce – Jacentów, – łączna wartość około 1,75 mln

W gminie Stąporków: Stąporków – Hucisko – Krasna – Mniów – Węgrzynów – Ruda Strawczyńska,  trzy odcinki o łącznej długości prawie 3,5 kilometra. Wartość 2 mln 785 tys

W gminie Smyków: rozbudowa drogi powiatowej Grzymałków – Gliniany Las – Smyków  w odcinku o długości prawie 2,5 km, a realizowany będzie odcinek około 600 metrów.

REKLAMA

One thought on “Powiat będzie remontował drogi. Wiemy jakie odcinki [wideo]

  1. A gdzie droga Pardołów – Odrowąż (ok. 3 km) !!! Poza dolepianiem wystających asfaltowych łat, to droga składa się z błota, kamieni, resztek asfaltu i asfaltowych łat ? Samochody wycinają w pień tamtejsze lasy, ryją drogę (zaorali kiedyś środek jezdni na odcinku ok. 50 – 100 metrów, ale szybko zasypali ten rów w środku drogi mieszanką błota i kamieni.
    Nie widziałem nigdzie w Polsce gorszej drogi, to skandal !!!
    Gdzie droga Stąporków – Świerczów (ok. 4 km) pozapadane fragmenty, łata na łacie, nie fachowe, wypukłe drogowe bulwy z asfaltu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *