Powiatowy Urząd Pracy w Końskich z informacjami dla Ukraińców

Powiatowy Urząd Pracy w Końskich, postanowił uruchomić specjalny punkt informacyjny w celu wsparcia osób dotkniętych wojną na Ukrainie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich.

Każdy pracodawca chcący zatrudnić obywatela Ukrainy może zgłosić swoją ofertę pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Końskich za pośrednictwem strony internetowej – TUTAJ, lub poprzez formularz zgłoszeniowy – TUTAJ.

Wszelkie informacje dla pracodawców dostępne są w pokoju nr 33 (I piętro) w Powiatowym Urzędzie Pracy, lub pod numerem telefonu: 412604362/412604363 wew. 202, 203.

Przed zgłoszeniem oferty pracy należy przygotować następujące informacje:

  • nazwę firmy, adres, numer telefonu, numer identyfikacji podatkowej
  • nazwę stanowiska pracy, liczbę wolnych miejsc pracy w ramach stanowiska z uwzględnieniem liczby wolnych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych
  • ogólny zakres obowiązków
  • miejsce wykonywania pracy
  • rodzaj umowy stanowiącej podstawę wykonywania pracy
  • wysokość proponowanego wynagrodzenia brutto
  • datę rozpoczęcia pracy, informację o systemie i rozkładzie czasu pracy, system wynagradzania, wymiar czasu pracy i okres zatrudnienia w przypadku pracy na podstawie umowy o pracę albo okres wykonywania umowy w przypadku umowy cywilnoprawnej
  • jakie są oczekiwania wobec kandydatów do pracy, w tym: poziom wykształcenia, umiejętności, uprawnienia, doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych z określeniem poziomu ich znajomości

Na chwilę obecną aby legalnie zatrudnić obywatela Ukrainy należy uzyskać dla niego jeden z dokumentów, tj. zezwolenie na pracę lub oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy:

  • Oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w terminie 7 dni na okres do 24 miesięcy
  • Zezwolenie na pracę można uzyskać u właściwego Wojewody w terminie ok. 30 dni na okres do 3 lat

W ramach wsparcia Uchodźców aktywnie działa również Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia „Zielona Linia” (Зелена лінія):

Zielona Linia to:
  • informacje o formach wsparcia z urzędu pracy
  • informacje o procedurach zatrudnienia cudzoziemców
  • informacje dla osób powracających z zagranicy
  • oferty pracy i szkoleń
  • pomoc w napisaniu cv
  • tłumaczenie cv na język angielski
  • terminarz wydarzeń w twoim regionie
  • portale społecznościowe
  • czat z konsultantem
Numer kontaktowy: 19524
Na każdym etapie składania oferty pracy dostępne jest wsparcie pracowników urzędu m.in.:
  •  Tadeusz Jurga: 41 372-63-63 wew. 203
  • Artur Ziółkowski: 41 372-63-63 wew. 202
  • Justyna Polewana: 41 372-63-63 wew. 203

10 thoughts on “Powiatowy Urząd Pracy w Końskich z informacjami dla Ukraińców

  1. Dariusz pisze:

    W staporkowie zwolniono Polaków a Ukraińcy pracują za żuku a teraz to dopiero się zacznie

  2. Dawid pisze:

    Polaków pozwalają, a Ukraińców zatrudnią.

  3. Konecczanka pisze:

    W ciągu ostatnich 20-tu lat ilu Konecczan wyjechało z Końskich za pracą i godnym życiem?
    Statystyki mówią same za siebie.

  4. M72 pisze:

    Polaczki do fryca na szparagi

  5. bikom pisze:

    U mnie w okolicy mieszkała ukrainka z Polakiem od wielu lat, a teraz zaprosiła ok. 10 ukraińców do Polski. Problem w tym, że:
    – to była jej rodzina z terenów zachodniej ukrainy, gdzie jest cisza i spokój, zero wojny,
    – nie przyjęła ich do siebie, ale chciała ich zakwaterować w pustym domu gdzie ktoś zmarł jakiś czas temu, ale rodzina zmarłego się dowiedziała o planie i nie dali kluczy,
    – jak tak się nie udało podrzucili ich do urzędu, gdzie dostali dostali co chcieli, zamieszkanie i zasiłki.
    A teraz pytanie kto za to zapłaci w długim terminie ? Czy nie powinni być tu gośćmi do czasu uspokojenia sytuacji na ukrainie, bez prawa pracy w Polsce ?

  6. polo pisze:

    Tania siła robocza, bo pisiorom nie chciało się pracować za najniższą krajową tylko brać zasiłki.

  7. konecczanka pisze:

    bikom- na Ukrainie jest wojna, rozumiesz co to znaczy? Kobiety, które zostawiły tam mężów, ojców swoich dzieci z myślą, że może ich już nie zobaczą na pewno przyjechały tu by ukraść twoje cenne grosiki z twoich podatków i żyć z 500+.
    Ciekawe czy jakby była woja w Warszawie to byś z Końskich nie uciekał- „bo przecież tu nie bombardują”.
    Smutne, że tacy ograniczeni ludzie się wypowiadają. Obyś ty nigdy nie musiał uciekać-a jak już byś nie trafił na takiego jak ty.

  8. Dariusz pisze:

    Pani konecczanka niech przyjedzie do Warszawy to przejrzy na oczy

Skomentuj Dariusz Anuluj pisanie odpowiedzi