REKLAMA

Powraca temat drugiej obwodnicy Końskich [wideo]

Rząd Prawa i Sprawiedliwości obiecał, że najpóźniej w styczniu zaprezentuje program budowy 100 obwodnic w 100 miastach Polski. Nieoficjalne informacje wskazują, że na liście mogą znaleźć się Końskie. Mowa o północnej obwodnicy, która prowadziłaby od Kornicy przez Rogów aż po Piłę i drogę prowadzącą w kierunku Stąporkowa. O planach na budowę drugiej obwodnicy miasta oraz o tym, że jest ona bardzo potrzebna mówił nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański. 

REKLAMA

W roku 2015 gmina Końskie podpisała porozumienie ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Ono pozwoliło zlecić wykonanie uproszczonej dokumentacji na budowę tzw. północnej obwodnicy miasta, czyli ciągu drogowego zupełnie nowym śladem. Droga ma zaczynać się od wylotu z Końskich – drogi 728 w okolicy Kornicy i biegłaby na wschód przekraczając drogę 749 (drogę na Przysuchę) pomiędzy miejscowościami Rogów i Młynek Nieświński, a następnie do drogi krajowej 42 za miejscowością Piła.

Celem jest przeniesienie ruchu tranzytowego poza centrum Końskich –„Byłaby to droga wojewódzka, ale pewnie długo jeszcze byłaby tylko ideą gdyby nie inicjatywa gminy Końskie by przejąć na siebie ciężar wykonania dokumentacji” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Do sierpnia 2018 roku gmina Końskie uzyskała komplet zgód, decyzji i pozwoleń. Urzędnicy przekazali je do Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który mając taki instrument w ręce mógłby budowę rozpocząć choćby dziś. Wydaje się, że dokumenty te mogą być wykorzystane już w najbliższej przyszłości.

Więcej o planowanej obwodnicy znajdziecie w wideo powyżej.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *