REKLAMA

Pożar hotelu w Końskich. Są poszkodowani [wideo, zdjęcia]

Dzisiaj po godzinie 11 w hotelu przy ulicy Warszawskiej w Końskich wybuchł pożar. Jego prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia spowodowane nieostrożnością. 

REKLAMA

„Natychmiast na miejsce zadysponowanych zostało trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych. W kulminacyjnym momencie na miejscu działało sześć zastępów straży pożarnej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy pożar na IV piętrze w budynku hotelowym. Z informacji od recepcjonistki dowiedzieliśmy się, że w budynku mogą jeszcze przebywać ludzie. Przeprowadziliśmy ich ewakuację, realizowaliśmy działania gaśnicze. Łącznie ewakuowaliśmy osiem osób, a wśród nich jedna wymagała pierwszej pomocy i została przekazana jednostce ratownictwa medycznego, a następnie przekazana na szpitalny oddział ratunkowy w Końskich” – mówił nam młodszy brygadier Michał Krzeszowski, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w PSP Końskie

Więcej o tym zdarzeniu opowiada oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich, starszy kapitan Mariusz Czapelski:

REKLAMA

„Informację o tym pożarze otrzymaliśmy o godzinie 11:26. Ze zgłoszenia wynikało, że w Końskich przy ulicy Warszawskiej w hotelu Łuczyński powstał pożar. Paliło się na IV piętrze. Na miejscu było pięć jednostek straży pożarnej […] Część tego hotelu, czyli III i IV piętro to są pomieszczenia socjalne. W jednym z tych pomieszczeń użytkownik przygotowywał sobie posiłek na kuchence gazowej, doszło do zaprószenia ognia. Pomieszczenie to na skutek pożaru zostało doszczętnie zniszczone. Panowało duże zadymienie na IV piętrze, strażacy ewakuowali 8 osób, z czego jedna z tych osób została poszkodowana, zawieziona do szpitala. Był to mężczyzna, którego nie mogliśmy podjąć z okna, ponieważ miał ograniczone możliwości poruszania się. W związku z tym został ewakuowany dopiero po oddymieniu i przewietrzeniu, klatką schodową” – mówi starszy kapitan Mariusz Czapelski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Końskich.

Pozostali mieszkańcy pomieszczeń socjalnych znajdujących się w hotelu opuścili budynek o własnych siłach. Na ten moment nie jest znana oficjalna przyczyna tego pożaru. Przypuszczalna przyczyna podawana przez straż pożarną to zaprószenie ognia spowodowane nieostrożnością.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *