REKLAMA

Poznawali Skałki Niekłańskie. Tradycja Niekłaniady podtrzymana! [wideo, zdjęcia]

Niekłaniada to impreza od pięciu lat organizowana w Niekłaniu w gminie Stąporków. Dotychczas były to zawody biegowe, ale z uwagi na pandemię organizatorzy postanowili nieco zmienić jej charakter, jednocześnie podtrzymując znaną i lubianą tradycję związaną z aktywnością sportową. W sobotę w ramach już 5. Niekłaniady odbył się marsz Nordic Walking ze startu indywidualnego. 

REKLAMA

„Niekłaniada to aktywność społeczna, ruchowa dla mieszkańców i wszystkich przyjezdnych osób. Zawsze odbywało się to w wakacje w ostatnią sobotę. W tym roku ze względu na pandemię termin przesuwany był do dnia dzisiejszego. W tym roku to wyjście indywidualne na trasę. Wychodzimy od 12:00 bez tłoku, a liczba miejsc jest ograniczona. Uprawiamy Nordic Walking w rezerwacie przyrody Skałki Piekło Niekłańskie” – tłumaczy Agnieszka Woźniak, organizatorka wydarzenia.

To właśnie mieszkańcy Niekłania Agnieszka i Łukasz Woźniakowie stworzyli Niekłaniadę. Dotychczas była to impreza stricte biegowa, a za jej sportowy aspekt odpowiadał Łukasz Woźniak. Z uwagi na pandemię w tym roku przekształcono w wydarzenie w bardziej turystyczne – marsz Nordic Walking, którego celem jest promowanie rezerwatu „Skałki – Piekło Niekłańskie”. W sobotnim marszu udział wzięło kilkadziesiąt osób. Wystartowali oni ze Starej Piekarni w Niekłaniu –„Lubię spędzać czas na świeżym powietrzu, a szczególnie w lesie” – mówi Kacper, a –„Korzystanie z natury, idziemy dla zdrowotności, dla ruchu. Dużo siedzimy teraz w domach, więc dobrze jest się poruszać. Też po to by dzieci nie zwariowały” – opowiada nam Przemek idący po trasie Niekłaniady wraz z kilkuletnim synem Antosiem.

REKLAMA

Przeważali mieszkańcy Niekłania oraz Stąporkowa. Na trasie pojawiła się także grupa Liderów Świętokrzyskich. To liderzy grup młodzieżowych z całego województwa. Zobaczcie w naszym wideo jak przebiegał marsz, a także na jak pięknej trasie wytyczonej wewnątrz rezerwatu miał on miejsce. Organizatorami i sponsorami 5. Niekłaniady 2020 byli: Szkoła Języków Obcych Smart, parafia pw. św. Wawrzyńca w Niekłaniu, Stara Piekarnia, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *