REKLAMA

Pozyskano 20 ton żywności dla potrzebujących w gminie Radoszyce [wideo, zdjęcia]

W minionym tygodniu w gminie Radoszyce dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 udało się pozyskać 20 ton produktów spożywczych dla ponad tysiąca potrzebujących mieszkańców gminy Radoszyce. Zostanie ona rozdysponowana w przyszłym tygodniu.

REKLAMA

„Kontynuujemy od 2014 roku współpracę ze stowarzyszeniem Banku Żywności, który ma siedzibę w Ostrowcu. Dotarł do nas następny transport, od samego początku to ponad 300 ton żywności. Aż tyle żywności przez ten okres z banku pozyskaliśmy. Teraz mamy kolejne 14 produktów, będziemy to rozdysponowywać po weekendzie majowym” – informuje nas burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

Tym razem do gminy Radoszyce trafiło 20 ton żywności. W paczkach znajdują się produkty spożywcze takie jak groszek, olej rzepakowy, cukier biały, mleko czy płatki owsiane. Jest to już drugi taki transport do Radoszyc w tym roku, ponadto burmistrz zapowiada, że będzie ich jeszcze od trzech do pięciu w zależności od zapotrzebowania. W poprzednim roku dzięki współpracy z Bankiem Żywności radoszyczanom rozdysponowano aż 64 tony pokarmu. Produkty, które teraz udało się pozyskać zostaną przekazane 1300 potrzebującym. Burmistrz Radoszyc nie kryje wdzięczności za pomoc przy organizacji oraz realizacji programu pomocy żywnościowej w gminie.

REKLAMA

„Chciałbym podziękować i stowarzyszeniu Banku Żywności w Ostrowcu, pani prezes, podziękować również stowarzyszeniu „Radosze”, które wspólnie z gminą realizuje ten duży projekt, pracownikom MOPS-u, gminy, także radnym za udostępnienie dotacji na tę żywność, bo co roku pomagamy też finansowo. W związku z tym taka liczba mieszkańców może tę pomoc otrzymywać” – dziękuje Michał Pękala.

Ze względu na epidemię produkty nie będą wydawane tylko przez jeden dzień, jak to miało miejsce w poprzednich latach. Przekazywanie żywności będzie odbywać się w hali sportowej w Radoszycach w przyszłym tygodniu przez pięć dni począwszy od wtorku. Szczegółowy harmonogram lada chwila ukaże się na stronie internetowej gminy – TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *