REKLAMA

Przed nami Konecki Wrzesień! Podniosłe uroczystości już w weekend [wideo, zdjęcia]

Cześć i chwała bohaterom. To hasło wybrzmiewa corocznie podczas największych patriotycznych uroczystości w naszym regionie, czyli podczas tak zwanego Koneckiego Września. Już w ten weekend obchody kolejnej edycji tego wydarzenia – będą patriotyczne spotkania, nabożeństwo i koncert orkiestry. 

REKLAMA

Już w najbliższy weekend 3 i 4 września w Końskich odbywać będą się obchody Koneckiego Września, największej patriotycznej uroczystości w regionie –„Serdecznie zapraszam mieszkańców, gości oraz tych, którzy są zainteresowani historią II wojny światowej, która w Końskich ma swoje szczególne karty na tegoroczne obchody Koneckiego Września. One mają swój tradycyjny przebieg skupiony przede wszystkim na dwóch dniach: na sobocie, podczas której spotykamy się na cmentarzu koneckim pod Pomnikiem Partyzantów, a potem w Bibliotece Publicznej gdzie będzie prezentacja poświęcona jednemu z żołnierzy Hubala, świadkowi tamtych lat. W niedzielę mamy dwie odsłony tego samego święta: z jednej strony mszę przed Kolegiatą św. Mikołaja, a potem zapraszamy na koncert na placu przykościelnym w wykonaniu orkiestry wojskowej z Krakowa”  – zaprasza Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Obchody Koneckiego Września zainaugurowane zostaną jednak już w piątek. O godzinie 13:30 na Alei Katyńskiej w Końskich odbędzie się krótkie patriotyczne spotkanie z udziałem samorządowców oraz młodzieży szkolnej.

W sobotę o 15:45 przemarsz, a potem Apel Poległych i oficjalne uroczystości pod Pomnikiem Partyzantów na cmentarzu, a także o godzinie 18:00 otwarcie wystawy dotyczącej Hubala i promocja książki  mówiącej o Sylweriuszu Jaworskim w Bibliotece Publicznej  w Parku Miejskim.

W niedzielę o 9:30 Msza Święta Polowa, a o 16:00 także na placu przy Kolegiacie św. Mikołaja odbędzie się Koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa. Zapraszamy!

REKLAMA

One thought on “Przed nami Konecki Wrzesień! Podniosłe uroczystości już w weekend [wideo, zdjęcia]

  1. NN pisze:

    Chwała bohaterom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *