REKLAMA

Przed nami Zaduszki Jazzowe. Będzie transmisja na żywo [wideo]

XVII Zaduszki Jazzowe odbędą się wyłącznie w formule online z uwagi na epidemię koronawirusa. Transmisję na żywo z koncertu grupy Kuba Kowalski Quartet znajdziecie w tkn24.pl oraz na fanpage Miejsko-Gminnego Domu Kultury z Końskich. Początek już w niedzielę o godzinie 17:00. 

REKLAMA

„15 listopada przeprowadzimy koncert na żywo z Domu Kultury z Egipcjanki. Początkowo w planach mieliśmy by w tym koncercie uczestniczyło 25% publiczności, bo takie były możliwości. Teraz w ogóle bez udziału publiczności możemy takie koncerty przeprowadzić. Już dziś zapraszam Państwa do sieci na strony tkn24.pl i na stronę facebookową Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich” – przekazuje Piotr Salata, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

Wiemy już, że w do Końskich na XVII Zaduszki Jazzowe przyjedzie grupa „Kuba Kowalski Quartet”. To formacja jazzowa, która powstała jesienią 2017 roku. Grupę tworzą młodzi, lecz niezwykle zdolni, pełni energii muzycy – laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, a przede wszystkim studenci najlepszych uczelni muzycznych w Polsce, gdzie kształcą się pod okiem wybitnych pedagogów takich jak np. Włodzimierz Pawlik – laureat nagrody Grammy.

REKLAMA

W swoim repertuarze, oprócz własnych kompozycji, chętnie sięgają również do światowych standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej takich twórców jak np. Miles Davis czy Charlie Parker. Utwory te w nowych, jazzowych aranżacjach, wykonane przez młodych, pełnych energii artystów sprawią, że koncert tej formacji pozostanie w Państwa pamięci na długo!
Zespół tworzą:
Kuba Kowalski – trąbka, flugelhorn
Anna Pawłowska – kontrabas, gitara basowa
Przemysław Stefańczyk – fortepian
Tomasz Dąbrowski – perkusja
gościnnie: Mikołaj Tarczyński – gitara

Zaduszki Jazzowe, czyli Markowe Granie to koncert, który przez wiele lat organizowany był w Klubie Osiedlowym KAESEMEK. Wraz z przejściem z tamtej jednostki kultury do MGDK Końskie dyrektora Piotra Salaty przeniesiono i miejsce organizowania Zaduszek Jazzowych. Jak nazwa wskazuje koncert poświęcony jest zmarłemu przedwcześnie, 17 lat temu, znanemu koneckiemu muzykowi Markowi Cieślakowi.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *