REKLAMA

Przed nami Zaduszki Jazzowe. Będzie transmisja na żywo [wideo]

XVII Zaduszki Jazzowe odbędą się wyłącznie w formule online z uwagi na epidemię koronawirusa. Transmisję na żywo z koncertu grupy Kuba Kowalski Quartet znajdziecie w tkn24.pl oraz na fanpage Miejsko-Gminnego Domu Kultury z Końskich. Początek już w niedzielę o godzinie 17:00. 

REKLAMA

„15 listopada przeprowadzimy koncert na żywo z Domu Kultury z Egipcjanki. Początkowo w planach mieliśmy by w tym koncercie uczestniczyło 25% publiczności, bo takie były możliwości. Teraz w ogóle bez udziału publiczności możemy takie koncerty przeprowadzić. Już dziś zapraszam Państwa do sieci na strony tkn24.pl i na stronę facebookową Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich” – przekazuje Piotr Salata, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

Wiemy już, że w do Końskich na XVII Zaduszki Jazzowe przyjedzie grupa „Kuba Kowalski Quartet”. To formacja jazzowa, która powstała jesienią 2017 roku. Grupę tworzą młodzi, lecz niezwykle zdolni, pełni energii muzycy – laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, a przede wszystkim studenci najlepszych uczelni muzycznych w Polsce, gdzie kształcą się pod okiem wybitnych pedagogów takich jak np. Włodzimierz Pawlik – laureat nagrody Grammy.

REKLAMA

W swoim repertuarze, oprócz własnych kompozycji, chętnie sięgają również do światowych standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej takich twórców jak np. Miles Davis czy Charlie Parker. Utwory te w nowych, jazzowych aranżacjach, wykonane przez młodych, pełnych energii artystów sprawią, że koncert tej formacji pozostanie w Państwa pamięci na długo!
Zespół tworzą:
Kuba Kowalski – trąbka, flugelhorn
Anna Pawłowska – kontrabas, gitara basowa
Przemysław Stefańczyk – fortepian
Tomasz Dąbrowski – perkusja
gościnnie: Mikołaj Tarczyński – gitara

Zaduszki Jazzowe, czyli Markowe Granie to koncert, który przez wiele lat organizowany był w Klubie Osiedlowym KAESEMEK. Wraz z przejściem z tamtej jednostki kultury do MGDK Końskie dyrektora Piotra Salaty przeniesiono i miejsce organizowania Zaduszek Jazzowych. Jak nazwa wskazuje koncert poświęcony jest zmarłemu przedwcześnie, 17 lat temu, znanemu koneckiemu muzykowi Markowi Cieślakowi.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *