REKLAMA

Przetarg na budowę cmentarza unieważniony. W listopadzie ruszy kolejny

Włodarze gminy Końskie podjęli decyzję o unieważnieniu przetargu na budowę komunalnego cmentarza w Końskich. Powodem były zbyt wysokie ceny niektórych zadań. Władze zapewniają jednak, że kolejny przetarg niebawem zostanie ogłoszony, a utworzenie obiektu nie zostanie przez to znacząco opóźnione.

REKLAMA

„Zdecydowałem się na unieważnienie przetargu na budowę pierwszej części cmentarza komunalnego po analizie ofert na te 7 zadań. Okazuje się, że są wprawdzie takie, które mogłyby być przyjęte i dla nas korzystne, ale tak naprawdę liczą się w całości. Trudno mówić o budowie infrastruktury oświetleniowej, jeżeli mamy niekorzystny i dla nas za drogi projekt ogrodzenia i niwelacji gruntu, a przecież jedno musi współgrać z drugim, a nawet je poprzedzać” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Zmianie mają ulec także niektóre elementy dokumentacji projektowej tak, aby zaoszczędzić na materiałach nie tracąc przy tym na funkcjonalności. Jedną z takich propozycji jest utworzenie asfaltowej drogi wewnętrznej zamiast pierwotnie zakładanej brukowanej nawierzchni.

Wizualizacja koneckiego cmentarza.

Nowy przetarg zostanie ogłoszony na początku listopada, ale termin realizacji nie ulegnie znacznej zmianie. Burmistrz Końskich liczy na to, że wybudowany cmentarz jeszcze pod koniec przyszłego roku będzie dostępny i dopuszczony do użytkowania.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *