REKLAMA

Przygotowania i start sezonu młodziczek Olimpii Końskie [wideo, zdjęcia]

W niedzielę ligowy sezon rozpoczęła drużyna młodziczek Olimpii Końskie. Wcześniej zespół ten świetnie prezentował się w turniejach przygotowujących do rozpoczęcia rozgrywek. 

REKLAMA

Podopieczne trenera Piotra Kluska w niedzielę przed południem w Hali Sportowej w Stadnickiej Woli podejmowały faworyta rozgrywek, czyli Koronę Handball Kielce. Niestety nasze zawodniczki przegrały – do przerwy Korona prowadziła 15:11, a ostatecznie zwyciężyła 28:23.

Najwięcej bramek dla Olimpii w niedzielę rzuciły Lena Musielewicz oraz Nadia Połeć – po 4 gole.

REKLAMA

UKS Olimpia Końskie – Korona Handball Kielce 23:28 (11:15)

Zdjęcia z meczu:

W dniach 9-11 listopada zespół młodziczek brał udział w III Turnieju Niepodległości w Piłce Ręcznej, który odbył się w Kraśniku. Nasze dziewczęta w grupie rywalizowały z drużyną z Posady Górnej i APR Radom, z którymi wygrały kolejno 17:12 i 14:11 oraz z gospodyniami KMKS Kraśnik, którym uległy 8:10. W grupie zajęły II miejsce i w półfinale spotkały się z kadrą woj. mazowieckiego, z którą przegrały 8:16. W niedzielę walczyły o III miejsce ponownie z zawodniczkami KMKS Kraśnik, przegrywając 13:12. Dziewczęta z Olimpii zajęły ostateczne IV miejsce w turnieju. Najlepszą zawodniczką w drużynie została Aleksandra Zbróg.

Zdjęcia z turnieju w Kraśniku:

Wielkie zwycięstwo drużyna młodziczek zanotowała w Ogólnopolskim Turnieju w Siemiatyczach pod koniec  października.  W zawodach udział wzięły dwa zespoły Olimpii –  dziewczyny rocznik 2006 i młodsze oraz 2008 i młodsze. W starszym roczniku w turnieju uczestniczyło 8 drużyn. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie mecze, zajmując ostatecznie I miejsce i zgarniając XVIII Puchar Podlasia w Piłkę Ręczną. Najlepszą bramkarką turnieju została Weronika Nowak, a najlepszą zawodniczką w drużynie Nadia Połeć.

Młodsze dziewczęta niestety przegrały wszystkie mecze i zajęły IX miejsce, należy jednak dodać, że w naszej drużynie przeważały zawodniczki młodszego rocznika. Najlepszą zawodniczką w drużynie została Oliwia Jakubowska.

Zdjęcia z XVIII Pucharu Podlasia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *