REKLAMA

Radoszycka Noc Bibliotek z gościem specjalnym i grą miejską! [wideo, zdjęcia]

Młodzieżowa Rada Miejska w Radoszycach to młodzi ludzie z ambicjami, którzy dbają także o potrzeby młodzieży w swoim regionie. W celu integracji najmłodszych w minioną sobotę w Szkole Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy-Szarego w Radoszycach zorganizowali już II. edycję Radoszyckiej Nocy Bibliotek. Gościem specjalnym wydarzenia była regionalna pisarka – Pelagia Borowska. 

REKLAMA

„Noc bibliotek to już drugie takie wydarzenie organizowane przez młodzieżową radę. Pierwsze odbyło się również mniej więcej tą porą rok temu. Spotkało się z dużym zainteresowaniem i zebrało bardzo dużo pochlebnych opinii. Stwierdziliśmy, że będzie to bardzo ciekawe wydarzenie, na którym młodzież będzie mogła się zintegrować, dowiedzieć się nowych rzeczy i świetnie się bawić” – mówił nam przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radoszycach, Hubert Zaleśny.

Na początku przygotowane zostały gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, podczas których wszyscy aktywnie uczestniczyli świetnie się przy tym bawiąc. Oprócz tego każdy uczestnik mógł pogłaskać prawdziwego orła!

REKLAMA

Zgromadzonych odwiedził także gość specjalny – regionalna pisarka z miejscowości Wiosna – Pelagia Borowska. –„Cieszę się, że zostałam tutaj zaproszona. Przez wiele lat pracowałam jako bibliotekarka szkolna. Teraz mam to za sobą, ale z młodzieżą się zawsze chętnie spotykam, więc bardzo się cieszę, że jesteście tutaj” – przywitała uczestników Pelagia Borowska.

Gość specjalny to autorka felietonów, reportaży, opowiadań i powieści. Jej dzieła to między innymi minitrylogia powieści: „Trzynasty księżyc”, „Źródło Biruty” i „Jarzębinowe ścieżki” opowiadające o sympatycznej nastolatce, osadzona w realiach świętokrzyskiej wioski oraz Kielc, gdzie bohaterka wkracza w dorosłe życie. –„Długo zastanawialiśmy się jaką osobę wybrać jako gościa specjalnego. Wybór padł na panią Pelagię Borowską, dlatego, że jest ona autorką właśnie książek dla młodzieży oraz pochodzi z naszego terenu. Stwierdziliśmy w takim razie, że warto jest promować lokalne talenty” – mówił nam Hubert Zaleśny.

Pelagia Borowska

Po ciepłym pożegnaniu gościa specjalnego nadszedł czas na poczęstunek oraz quiz wiedzy o książkach. Był to znakomity sposób na sprawdzenie swojej znajomości literatury oraz uzupełnienie wiedzy, jednocześnie świetnie się bawiąc!

Na koniec wydarzenia odbyła się gra miejska – młodzieżowi radni przebrani za przeróżnych bohaterów literackich zadawali uczestnikom podzielonym na sześć grup rozmaite zadania. Ich celem było wykonanie misji zebranych od wszystkich postaci i ostateczne dotarcie do skarbu –„Z gry miejskiej jesteśmy chyba najbardziej dumni jako młodzieżowi radni” – dodaje Hubert Zaleśny.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie młodzieży, frekwencję oraz dobre nastroje uczestników, które zostawiła po sobie Radoszycka Noc Bibliotek w przyszłym roku możemy spodziewać się kolejnej edycji tego wydarzenia!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *