REKLAMA

Radoszycki kandydat do Sejmu Michał Braun z kampanią wyborczą w naszym regionie [WIDEO]

Michał Braun to radny Rady Miejskiej w Kielcach, ale od wielu lat związany jest z Radoszycami. To stąd pochodzi jego żona, w kościele w tej miejscowości brał ślub, a w samych Radoszycach mieszka jego teść. Nic dziwnego, że Michał Braun liczy na poparcie radoszyczan w wyborach do Sejmu RP zaplanowanych na 13 października. 

REKLAMA

„Przyjeżdżam jak do domu, bo od 9 lat jestem związany z tym miastem. Kiedy poznałem moją żonę radoszyczankę to zakochałem się w niej, ale też zakochałem się w tym miejscu: w Radoszycach i w Ziemi Koneckiej. Stąd są moi teściowie – moja świętej pamięci teściowa Krystyna Woźniakowska, z domu Binkowska i Ireneusz Woźniakowski. Tutaj mieszkają, stąd jest moja żona i tutaj rzeczywiście spędzamy bardzo wiele czasu. Spędzamy tutaj wakacje, spędzamy tutaj bardzo wiele weekendów. Nasze dziecko uwielbia tu przyjeżdżać i do dziadka i po to by spędzić czas w lasach koneckich i w Radoszycach, bo to jest naprawdę piękne miejsce. Ja jako kielczanin spotykam się tutaj zawsze z bardzo dużą ilością ciepła i po prostu dobrymi ludźmi, z którymi warto przebywać” opowiada nam Michał Braun, startujący z pozycji 8 na liście Koalicji Obywatelskiej. 

REKLAMA

Braun spotykał się z mieszkańcami gminy Radoszyce na miejskim targowisku. Tam wysłuchiwał ich problemów i przedstawiał swój program –„Mieszkańcy mówią o bardzo wielu rzeczach, bo każdy ma swoje potrzeby. To co jest myślą przewodnią mojej kampanii to kilka elementów: to kwestie związane z walką z rakiem. Członkowie mojej rodziny byli dotknięci tą śmiertelną chorobą i to jest rzecz z którą idę do tych wyborów. […] Potrzebujemy Ogólnopolskiego Programu Walki z Rakiem. Tak byśmy przestali się bać, że dotknie nas ta śmiertelna choroba. W Polsce badania mówią o tym, że jesteśmy na przedostatnim miejscu w Unii Europejskiej jeżeli chodzi o szanse na przeżycie choroby nowotworowej. Musimy sobie wyobrazić, że jeżeli kogoś z nas dotknie ta straszna choroba to mamy mniejsze szanse na przeżycie niż mieszkańcy wszystkich krajów UE oprócz Bułgarii” – mówi Braun.

Kolejny filar programu tego kandydata to kwestie związane z drogownictwem. Docenia on duże inwestycja jak remont drogi Radoszyce – Łopuszno. Zaznacza jednak, że potrzebna jest mała obwodnica Końskich oraz że należy wypychać ciężarówki poza miasta. Ósemka na liście Koalicji Obywatelskiej chce stawiać także na rozwój edukacji i stawianie na ekologię. Szczegóły znajdziecie w materiale wideo.

Na koniec krótkiego wywiadu Michał Braun zaapelował do mieszkańców gminy Radoszyce i powiatu koneckiego –„Ja staram się jeździć po wszystkich powiatach naszego województwa, ale najwięcej czasu trzeba spędzi na ziemi, którą się rozumie z ludźmi których się zna i z tymi ludźmi których się chce reprezentować. Dzięki temu, że przyjeżdżam do Radoszyc bardzo często, tu chodzę do fryzjera, tu chodzę z córeczką na lody i tu brałem ślub to my po prostu ich problemy znamy. I ja chcę być posłem, który reprezentuje potrzeby które zna, a potrzeby ludzi z Radoszyc, ludzi z koneckiego znam i o te potrzeby będę zabiegał” – kończył rozmowę z nami Michał Braun.

Zdjęcia:

REKLAMA

3 thoughts on “Radoszycki kandydat do Sejmu Michał Braun z kampanią wyborczą w naszym regionie [WIDEO]

 1. Panie pisarczyku, kilka rzeczy: to, że artykuł stronniczy to od razu widać, ale nie o tym tutaj. Proponowałbym nie reklamować osób, które się podpinają pod Radoszyce. Po drugie – nie miejscowość tylko miasto (może umknęło to Pańskiej uwadze). Po trzecie Radoszyczan piszemy z wielkiej litery. Po czwarte – a cóż to jest za słowo drogownictwo???
  Dość żenujący poziom artykułu…

  • To ze słownika PWN: „Małą literą piszemy nazwy mieszkańców miast, osiedli i wsi:
   moskwianin, paryżanka, warszawianka, wrocławianin, kleparzanin, żoliborzanin, chochołowianin, zalipianka”. W związku z tym – czy radoszyczanie są jakimś wyjątkiem, o którym słownik zapomniał wspomnieć? Może warto to gdzieś zgłosić?

   Drogownictwo – dział budownictwa obejmujący projektowanie, budowę, utrzymanie i modernizację dróg kołowych (droga);

   Miejscowość – każde skupisko ludności, niezależnie od liczby zabudowań i gęstości zabudowy i liczby ludności, odróżniające się od innych skupisk urzędową lub zwyczajową nazwą własną. Tu znowu: czy Radoszyce są znowu jakimś wyjątkiem i nie są miejscowością?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *