REKLAMA

Radoszyczanie na pątniczym szlaku [zdjęcia]

Pielgrzymka wychodząca z Radoszyc jest inna niż wszystkie w naszym powiecie. Parafianie kościoła pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła nie tylko idą na Jasną Górę, ale i na pieszo wracają. 

REKLAMA
Radoszyczanie tłumnie żegnali pielgrzymów.

Radoszyczanie tłumnie żegnali pielgrzymów.

W poniedziałek 24. sierpnia w godzinach popołudniowych licząca około 250 osób grupa pątników z Radoszyc dotarła na Jasną Górę. Pielgrzymi do 27. sierpnia zostają w Częstochowie, potem wyruszają w drogę powrotną.  Z domów wyszli w piątkowe popołudnie. Mieszkańcy serdecznie żegnali wtedy pielgrzymów jednoczesnie prosząc, by zanieśli do Częstochowy również prośby tych, którzy musieli pozostać w Radoszycach.

W piątek wyruszających poza mieszkańcami żegnali również Ksiądz Proboszcz Józef Tępiński, Michał Pękala – wójt gminy, a także przewodniczący rady gminy Marian Jankowski. To już 165. pielgrzymka parafi Apostołów Piotra i Pawła.

REKLAMA

Teraz przed wiernymi wędrówka w odwrotną stronę. Ostatnią noc na szlaku spędzą w Przedborzu, a tam zgodnie z tradycją przyjadą do nich rodziny i władze gminy, a także… słynny radoszycki kugiel. My postaramy się towarzyszyć z kamerą pątnikom podczas tego nadzwyczajnego spotkania.

Do Radoszyc pielgrzymka dotrze w sobotę wieczorem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjścia radoszyckiej pielgrzymki:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *