REKLAMA

Randki online w Polsce: Jaki Procent Polaków Woli Spotykać Się z Ukraińskimi Kobietami?

Miliony polskich mężczyzn żyje w samotności. I chyba wszyscy pragną odmienić tę sytuację. Wśród samotników płci męskiej dominowało do niedawna przekonanie, że związek z osobą tej samej narodowości to jedyne wyjście na zbudowanie partnerskiego związku. Dziś tendencje te uległy zmianie. Coraz więcej Polaków decyduje się na nawiązanie relacji z kobietami z zagranic i wykorzystują do tego serwisy randkowe w internecie. Prym wiedzie tutaj Ukraina. Czyżby następował przełom?

REKLAMA

Panie z Ukrainy Mile Widziane

REKLAMA

Nasi wschodni sąsiedzi przez długi czas postrzegani byli przez Polaków jako „gorsi” czy też mniej „zachodni”. Sporą rolę odgrywały w tym stereotypy, ponieważ takie poczucie wyższości nie znajduje jakichkolwiek podstaw w faktach. Przełom nastąpił kilka lat temu. Już 2018 roku na polskiej ziemi urodziło się ponad 2 tysiące dzieci z mieszanych związków, w których matkami były właśnie kobiety z Ukrainy. Co ciekawe, bardziej skłonni do nawiązania relacji z osobami zza naszej wschodniej granicy są mężczyźni. Polki nadal wolą kawalera z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Francji.

W ukraińskich portalach randkowych wpisywanie hasła „szukam Ukrainki” nie jest dziś rzadkością. O ile na początku drugiej dekady XXI wieku zawierano kilkaset związków małżeńskich pomiędzy Polakami a Ukrainkami, dziś liczba ta przekracza kilka tysięcy (choć w przypadku Ukraińców i Polek liczba ta nie jest już tak imponująca i od wielu lat oscyluje w granicach 300-400 rocznie). Pomimo to jest to i tak więcej niż w latach 00, kiedy to odnotowywano ich zaledwie kilkanaście-kilkadziesiąt w skali roku. Jakie są powody tego stanu rzeczy?

Socjologowie i demografowie starają się rozgryźć fenomen ogłoszeń kobiet z Ukrainy na portalach randkowych online. Wśród naukowców panuje opinia, że Polska jest dla Ukrainek do wzięcia atrakcyjną alternatywą, podobnie jak dla polskich pań ślub z Anglikiem. „Lepszy świat”, o jakim marzą młode, atrakcyjne dziewczyny z prowincji, to jednak nie Kijów, a bardziej Kraków czy Warszawa (jak pokazują statystyki, w szczególności to pierwsze miasto!).

Jaki Procent Polaków Wybiera Ukrainki na czatach randkowych?

Gdy zapytano panów, którzy poznali wybranki swojego serca z Ukrainy poprzez stronę randkową online, o powody ich decyzji, pojawiały się rozmaite argumenty. Dla wielu z nich dziewczyny z Ukrainy randki w Internecie oznaczały powiew świeżości i innej kultury. Panowie podkreślali, że żona z Ukrainy ma wobec nich więcej czułości niż zapoznane wczesniej polskie kandydatki, jest bardziej opiekuńcza a także bardziej zaradna. Wychowane w trudnych warunkach ukraińskiej prowincji panie mają też nieco mniejsze oczekiwania w zakresie realizacji potrzeb materialnych niż Polki. To by tłumaczyło, dlaczego tak wiele naszych rodaczek wiąże się z obcokrajowcami zza naszej zachodniej granicy.

Różnice językowe okazują się nie być aż tak istotne. Dwa języki należące do jednej słowiańskiej rodziny nie stwarzają aż tak dużej bariery pomiędzy rozmówcami. W dodatku zarówno jedna jak i druga strona jest w stanie bardzo szybko podjąć naukę aby komunikacja stała się jeszcze lepsza. Bardzo często kobiety zostawiające swoje anonse na stronach z randkowym czatem znają dobrze podstawy języka polskiego.

Na ostatnim miejscu panowie korzystający z serwisów randkowych wymieniali umiejętności, które przydają się w prowadzeniu domu. Nie oznacza to jednak, że kandydatki na żony ze Wschodu poznane za pomocą czatu randkowego pozwalają zredukować się do roli kur domowych i ewentualnie opiekunek do dzieci. Wiele z nich uprawia sport – w tym na przykład jogging i biegi – potrafią doskonale zadbać o swój wygląd zewnętrzny. Chętnie podejmują kursy i szkolenia, aby podnosić swoje kwalifikacje. To silne, niezależne kobiety, które chętnie podejmują w Polsce pracę zawodową zgodną z wykształceniem. A przy okazji potrafią zaskoczyć mężczyznę smacznym obiadem.

Związki Polaków z Ukrainkami – Wnioski

Dla panów zainteresowanych paniami i z Ukrainy nadchodzą wspaniałe czasy. Randki Ukraina stają się coraz popularniejszym wyborem dla samotnych polskich mężczyzn. Liczba anonsów z Ukrainy również rośnie, co pociąga za sobą większy wybór ogłoszeń. Panowie więc z decydowanie mają w czym dziś wybierać!

Jakie szanse u Ukrainek mają polscy Panowie? Ukrainki szukają przez portale randkowe głównie Panów z Małopolski, stolicy oraz Dolnego Śląska. Najczęściej wybieranymi formami kontaktu są:

  • Internetowe czaty
  • Strony z ogłoszeniami towarzyskimi
  • Portale randkowe

Chętnie decydują się na dzieci, a zatem warto mieć w tyle głowy pytanie o ewentualne powiększenie rodziny. Gdy para przełamie pierwsze lody, musimy liczyć się z zaproszeniem na Wschód celem poznania rodziny – wiele pań wywodzi się z tradycyjnych środowisk, gdzie więzy z krewnymi są wciąż istotnym aspektem życia. Gdy dochodzi do ślubu, najczęściej odbywa się on w miejscu zamieszkania panny młodej, a zatem szykując zaproszenia, warto uprzedzić o tym przyszłych gości!

Dziś dziewczyny z Ukrainy są na pierwszym miejscu wśród obcych narodowości, na które decydują się panowie. Coś musi więc być na rzeczy!

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *