REKLAMA

Relacja wideo: Konecki OFF 2019

W ostatni weekend, w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Końskich odbył się „Konecki OFF”. Festiwal w którym lokalni artyści, rzemieślnicy-amatorzy dzielili się ze zwiedzającymi swoją pasją.

REKLAMA

Konecki OFF jest to impreza organizowana przez Magdalenę Stolarczyk i Paulinę Stępień, która ma na celu zapoznać konecczan z twórczością lokalnych artystów – pasjonatów poważanych nie tylko w kraju ale i za granicą. Duży sukces pierwszej edycji festiwalu był impulsem do zorganizowania kolejnego spotkania nad którym inicjatorki pracowały intensywnie przez ostatnie trzy miesiące. Jak mówi Magda, nie udałoby się to bez pomocy innych.

REKLAMA

„Organizatorem jest grupa konecki OFF, czyli osoby prywatne i Miejsko-Gminny Dom Kultury przy wsparciu Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego i wiele prywatnych firma od nas z okolic […] To jest druga edycja, zeszłoroczna dostała nagrodę ze starostwa „Gwóźdź Sezonu” i myślę, że była dużym sukcesem. W zeszłym roku zbieraliśmy na Dom Dziecka w Stąporkowie, zebraliśmy ok. 14 000 – 15 000 zł” – mówiła nam organizatorka.

W tym roku Magda i Paulina pomagają Sebastianowi Makowskiemu – trzydziestolatkowi, który od 26 lat cierpi na niedowład czterokończynowy spastyczny. Cała akcja „Razem dla Seby” opisana jest tutaj „Za nami, cała ta ściana produktów są to rzeczy na sprzedaż, w drodze licytacji „facebookowej”. Jest ona ogłoszona na koneckim OFF’ie na facebooku. Wszystkie pieniądze które będą z tej licytacji będą dla Sebastiana Makowskiego na jego nowy dom” – tłumaczy Magda Stolarczyk.

Facebookowa licytacja oryginalnych produktów trwa do środowego wieczoru. Link do licytacji znajduje się tutaj.

Na tegorocznym festiwalu „konecki OFF” można było doskonalić język niemiecki i angielski. Były warsztaty ceramiczne i krawieckie. Można było uzyskać kilka cennych porad na temat zdrowej diety „fit”. Jednostka Strzelecka 2160 przedstawiła pokazy samoobrony, ochrony VIP oraz ratowania zakładników. Odbył się niesamowity pokaz mody przygotowany przez Ewelinę Kosmal oraz dwa muzyczne spotkania. Pierwszy, niedzielny koncert zagrał kwintet wiolonczelowy w składzie: Ewa Kucypera, Halina Obratańska, Ewa Szczepanik, Iza Pargieła, Urszula Jasińska wraz z wokalistką Dominiką Deszczyńską. Następnie na scenie pojawili się Grzegorz Salata, Remigiusz Kowalczyk i Mateusz Kowalczyk czyli zespół Łuna.

Przez cały weekend trwały warsztaty filmowe, prowadzone przez studenta reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi – Jakuba Grabarczyka oraz Mikołaja Wróbla – twórcy filmu „Credo” który otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia podczas 48 gali Independent Short Film Festval – jednego z największych festiwali krótkometrażowych na świecie. Dzieło uczestników można było obejrzeć na kończącym festiwal maratonie filmowym, na którym wyświetlane były również filmy „Credo” Mikołaja Wróbla, „Serca dwa” Anny Kuśmierczyk, „Fishy Wish” Przemysława Stańskiego – w tej ostatnie produkcji za dźwięk odpowiadał konecczanin Bogusław Wiktorowicz.

Kto nie zdążył zapisać się na warsztaty mógł dowiedzieć się od samych twórców ciekawych rzeczy na temat pszczół i miodu, noży i stali, lawendy i olei, rzeźby i ceramiki, mydła i wosku.

„Noże od Sega Kniwes, ceramikę, lawendę z MilejMi, mnóstwo pięknego rękodzieła, dekupaż, miody. Kobiety mogą przyjść, zobaczyć kosmetyki z Mary Key i spróbować jak one działają. Jest tutaj co robić i co zobaczyć. Mamy też meble od Pana Stolarczyka które są designerskie, loftowe” – opowiada Magdalena Stolarczyk.

Jak twierdzą organizatorzy „Koncecki OFF” jest ogromnym sukcesem. Są zadowoleni z frekwencji chociaż czują niedosyt, że w tak dużym mieście jak Końskie tak trudno zaangażować mieszkańców.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *