REKLAMA

Relacja wideo: XIV Cross Maraton na trasie Sielpia – Niebo

Za nami XIV Cross Maraton rozegrany pod hasłem „Przez Piekło do Nieba” na trasie Sielpia – Niebo. W imprezie organizowanej przez konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego udział wzięło około 230 zawodników. 

REKLAMA

Punktualnie o godz. 8.00 w sobotę na trasę XIV Cross Maratonu z Sielpi do Nieba w gminie Końskie wyruszyli pierwsi biegacze. Główny start zaplanowano na godz. 9.00. Cały Cross Maraton to ponad 42 km na pętli Sielpia-Niebo, która prowadzi przez lasy. Część uczestników decydowała się na start w półmaratonie, który jak sama nazwa wskazuje jest o połowę krótszy. Cross Maraton to impreza, na którą przyjeżdżają biegacze z całej Polski. Mieliśmy w sobotę więc uczestników nie tylko z województwa świętokrzyskiego, ale i z łódzkiego, małopolskiego, śląskiego czy podkarpackiego. Pierwsi zawodnicy na mecie byli już między godz. 11.00 a 12.00. Ostatni zaś na metę dotarli około godz. 15.00.

REKLAMA

Oficjalne zakończenie zaplanowano w Ośrodku Bartek w Sielpi. Najlepsi otrzymali puchary. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody. W ramach Cross Maratonu rozgrywane były również Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Biegu Maratońskim, w których brani są pod uwagę wyłącznie mieszkańcy ziemi świętokrzyskiej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa Andrzej Bętkowski, a także burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Najlepszych biegaczy dekorowali – prezes PTTK Końskie Wojciech Pasek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, wiceburmistrz Końskich Marcin Zieliński oraz naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera.

Szczegółowe wyniki publikujemy poniżej: 

Zdjęcia (A. Góral, A. Klusek, swietokrzyskie.pro):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *