REKLAMA

Rondo przy Ekonomiku już przejezdne [zdjęcia]

Od poniedziałkowego popołudnia przejezdne jest już nowo wybudowane rondo przy Ekonomiku w Końskich. Przypomnijmy, że przebudowa skrzyżowania ulic Piłsudskiego, 3 Maja i Kazanowskiej na rondo trwało od końca ubiegłego roku. Od dziś rondo przejezdne jest w trzech kierunkach – wciąż nie można pojechać na nim ulicą Piłsudskiego w kierunku centrum, gdzie trwają zaawansowane prace dotyczące rewitalizacji miasta. 

REKLAMA
REKLAMA

Przez rondo przejedziemy więc od ulicy Kazanowskiej w kierunku 3 Maja i w przeciwnym biegu, a także z obu tych ulic w Piłsudskiego w kierunku obwodnicy miasta. Prace przy budowie tego skrzyżowania o ruchu okrężnym prowadziła firma Polskie Surowce Skalne. Przypomnijmy, że po zakończeniu przebudowy centrum miasta od tego miejsca rozpocznie się strefa ruchu uspokojonego. Nie będą miały do niej wstępu pojazdy wysokotonażowe.

REKLAMA
REKLAMA

Rondo kosztowało około 2 miliony 700 tysięcy złotych, a gmina na ten cel pozyskała 60% dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Rondo przy Ekonomiku już przejezdne [zdjęcia]

  1. Michał pisze:

    Bardzo piękne rondo , i no patrzeć jak latarnia poleci . No i ostatnio zmieniona nawierzchnia na kilku ulicach w Końskich wszystkie nazwy można zmienić na żwirową. Kto wypracuje w urzędzie gminy i zajmuję się drogami , Teraz powinien wziąć szczotkę i szufelkę i pozamiatać ten grys .

  2. Mirek pisze:

    Wydaje mi się że wjeżdżając na rondo z ulicy 3-go Maja jest utrudniona widoczność z lewej strony,można się wpakować komuś przed maskę.Stoi tam znak A-7 (ustąp),ale znak STOP byłby bardziej wskazany.Na razie tylko raz tamtędy jechałem,ale takie właśnie są moje spostrzeżenia co do znaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *