REKLAMA

Rozpoczęto przebudowę oczyszczalni w Miedzierzy

W miniony wtorek ruszyły prace związane z rozbudową i przebudową oczyszczalni ścieków w Miedzierzy. Koszt inwestycji to prawie 2 miliony złotych.

REKLAMA

Fot. Gmina Smyków

Zakres prac obejmie: budowę reaktora biologicznego, przebudowę istniejącej komory pomiarowej ścieków oczyszczonych, komory zasuw i istniejącego zbiornika magazynowego osadu, przebudowę w zakresie branży technologicznej stacji mechanicznego odwadniania i higienizacji osadu, budowę i przebudowę rurociągów technologicznych, systemu sterowania i kontroli, przebudowę istniejącej pompowni ścieków o technologię, przebudowę budynku techniczno–socjalnego, system sterowania i kontroli, budowę chodników i dróg wewnętrznych.

Realizacji zadania podjęła się firma HYDRO-MARKO Sp. z o.o. Sp.k. Zakończenie prac przewidziane jest we wrześniu obecnego roku. Koszt inwestycji to prawie 2 miliony złotych. Gmina pozyskała także pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z 50% umorzeniem w roku 2026. Kwota umorzenia to 850 tysięcy złotych.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *