REKLAMA

Ruda Maleniecka: Jest wotum zaufania dla Leszka Kucy [wideo]

W poniedziałek 29 czerwca odbyła się Sesja Rady Gminy Ruda Maleniecka. Była to sesja absolutoryjna – wójt Leszek Kuca otrzymał od radnych wotum zaufania oraz absolutorium. Uchwalono także sprawozdanie budżetowe za 2019 rok. Finalnie podjęto również decyzję o likwidacji filii Gminnej Biblioteki Publicznej mieszczącej się w Lipie.

REKLAMA

Powyżej znajduje się zapis transmisji z obrad Rady Gminy Ruda Maleniecka.

Wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca podczas poniedziałkowej sesji jednogłośnie otrzymał zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium. Dwóch radnych było nieobecnych, a „za” głosowało 13 osób.

REKLAMA

Uchwalono także sprawozdanie budżetowe za 2019 rok. Szacowanym budżetem gminy Ruda Maleniecka na poprzedni rok były dochody na poziomie około 15 milionów 580 tysięcy złotych, natomiast wydatki miały wynieść ponad 17 milionów 760 złotych. Obie te kwoty uległy zwiększeniu. Dochody gminy wyniosły około 16 milionów 930 tysięcy złotych, a wydatki opiewają na około 19 milionów 380 tysięcy. Za rok 2019 w gminie powstał deficyt budżetowy w wysokości niemal 2 miliony 450 tysięcy złotych.

Niejednogłośnie – stosunkiem głosów 12 za, jedna osoba wstrzymująca się oraz 2 nieobecnych – przyjęto także uchwałę o likwidacji filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzie Malenieckiej mieszczącej się w Lipie. Powodem jest stały spadek liczby czytelników i wypożyczanych książek, a więcej o tym dowiecie się TUTAJ.

Radni rozpatrzyli i debatowali także nad raportem o stanie gminy Ruda Maleniecka za 2019 rok, podjęli zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2030 oraz budżecie na 2020 rok, podjęli decyzję o zaciągnięciu wieloletniego kredytu na pokrycie deficytu szacowanego na 2020 rok. Oprócz tego przyjęli uchwały odnośnie opłat i podatków stanowiących dochody gminy, przyjęli raport o sytuacji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, rozpatrzyli przepisy petycji dotyczącej prawa miejscowego oraz podjęli uchwałę w sprawie szczegółowych zasad wnoszenia m. in. inicjatyw obywatelskich.

Fot. Kanał YouTube gminy Ruda Maleniecka.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *