REKLAMA

Ruda Maleniecka: Włodarze zapraszają na niedzielne uroczystości [wideo]

W nadchodzącą niedzielę w kościele parafialnym w Rudzie Malenieckiej o godzinie 11:30 odbędzie się uroczysta msza dożynkowa, podczas której zaprezentowane zostaną wieńce zgłoszone do gminnego konkursu. Natomiast w poniedziałek 6 września przypada 82. rocznica pierwszej bitwy rozegranej podczas II Wojny Światowej na Konecczyźnie. Z tej okazji w niedzielę 5 września o godzinie 11:30 odbędzie się msza przy obelisku poświęconym poległym żołnierzom.

REKLAMA

„Tradycyjnie pod koniec wakacji w parafialnym kościele w Rudzie Malenieckiej organizowana jest uroczysta msza dożynkowa. Zapraszamy oczywiście wszystkich mieszkańców naszej gminy, jak i również sąsiednich miejscowości. Msza będzie również połączona z konkursem wieńców dożynkowych – w tym roku mamy zgłoszonych w sumie osiem wiosek, które będą prezentowały swoje piękne wieńce” – mówi nam wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca.

Tegoroczne dożynki w Rudzie Malenieckiej ograniczone będą do uroczystej mszy oraz rozstrzygnięcia konkursu na najpiękniejszy wieniec, w którym przewidziano nagrody pieniężne. Zgłoszenia do konkursu już się zakończyły. Wydarzeniu nie będzie towarzyszyć żadna impreza bądź festyn.

REKLAMA

W kolejną niedzielę przy obelisku w Rudzie Malenieckiej odbędzie się msza oraz uroczystości patriotyczne w ramach 82. rocznicy bitwy nad Czarną.

„5 września tradycyjnie, już od kilku lat obchodzimy uroczyście wydarzenia związane z bitwą, która była stoczona 6 września w Rudzie Malenieckiej […] Odbyła się tu pierwsza bitwa, która odbyła się na ziemiach koneckich. Nasi żołnierze stoczyli tutaj ciężką bitwę z najeźdźcą hitlerowskim, który chciał przekroczyć rzekę Czarną Konecką. Oczywiście był nasadzony most i żołnierze dzielnie bronili przeprawy, niemniej siły wroga przedostały się dalej, a kolejne bitwy odbywały się na terenie naszego powiatu, chociażby w Kazanowie” – opowiada nam Leszek Kuca.

Włodarze gminy Ruda Maleniecka zapraszają do udziału zarówno w mszy dożynkowej, jak i uroczystościach patriotycznych. Relacje z wydarzeń znajdziecie w naszym portalu.

REKLAMA

Dodaj komentarz