REKLAMA

Są środki. Poradnia znajdzie dom w Starostwie [wideo]

To już pewne. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zostanie przeniesiona z obecnej siedziby przy ulicy Krakowskiej  do budynku Starostwa Powiatowego przy ulicy Staszica w Końskich. Powiat konecki na remont starostwa i dostosowanie go na potrzeby poradni otrzymał 2,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

REKLAMA

„Złożyliśmy na dwie, ważne według nas inicjatywy. Pierwsza to jest Barycz, budowa internatu, koszt około 6-7 milionów, a druga jest przebudowa czwartego piętra starostwa po to, by przyszła tutaj poradnia” – mówił nam kilka miesięcy temu starosta konecki Grzegorz Piec.

Niestety wniosek dotyczący internatu w Baryczy przepadł. Dużo więcej szczęścia powiat ma w przypadku aplikacji powiązanej z poradnią. Włodarze starali się o 2,5 miliona złotych dofinansowania i dokładnie taką kwotę otrzymali. Inwestycja będzie polegać na zapewnieniu odpowiednich warunków dla osób korzystających z usług Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz jednostek organizacyjnych poprzez przebudowę budynku  starostwa. Obecnie Poradnia znajduje się w wynajmowanym budynku przy ulicy Krakowskiej z 1970 r. bez windy i podjazdów, o małej powierzchni.

REKLAMA

Kompleksowa przebudowa dwóch pięter starostwa, w tym przebudowa pomieszczeń pod salę konferencyjną poprawi warunki obsługi klienta, zapewni komunikację dla osób niepełnosprawnych, umożliwi organizowanie stacjonarnych sesji. W końcu do starostwa przeniesiona zostanie wspomniana Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Prace planistyczne, a następnie budowlane mają rozpocząć się najszybciej jak tylko będzie to możliwe.

REKLAMA

Dodaj komentarz