REKLAMA

Sensacje na liście Ziemi Koneckiej! Rozmus i Jasiński ponownie startują w wyborach!

Wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński oraz były członek Zarządu Powiatu Koneckiego Damian Rozmus ponownie wystartują w wyborach do Rady Powiatu Koneckiego. Nie znamy jeszcze pełnych list komitetu ‚Ziemia Konecka’, ale wydają się one być niezwykle mocne!

REKLAMA

Przypomnijmy, że listy kandydatów, którzy wezmą udział w ponownych wyborach do Rady Powiatu Koneckiego 16 czerwca można rejestrować tylko dziś do północy. Udało nam się dotrzeć do informacji, że na listach ‚Ziemi Koneckiej’ znajdzie się miejsce dla wiceburmistrza Końskich Krzysztofa Jasińskiego oraz byłego członka Zarządu Powiatu Koneckiego Damiana Rozmusa.

REKLAMA

Jasiński ma być ‚trójką’ w okręgu 1 obejmującym miasto i gminę Końskie. Listę w tym okręgu według wciąż nieoficjalnych informacji ma otworzyć Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka, drugie miejsce przypadło byłemu radnemu powiatowemu Jarosławowi Lasocie, a trzecie właśnie wiceburmistrzowi Jasińskiemu.

W okręgu 3, który obejmuje gminy Radoszyce, Ruda Maleniecka i Fałków listę otwierać ma Paweł Pękala, a kończyć… Damian Rozmus. Obaj Panowie byli radnymi z tego okręgu startując na jesieni w barwach komitetu Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego.

Damian Rozmus przesłał do naszej redakcji specjalne oświadczenie odnośnie swojego startu:

Wsłuchując się w oczekiwania społeczne konsekwentnie postanowiłem ubiegać się w okręgu Nr 3 obejmującym Gminy: Radoszyce, Ruda Maleniecka i Fałków o kontynuację mandatu radnego Rady Powiatu w Końskich startując z listy komitetu bezpartyjnego KWW ZIEMIA KONECKA z ostatniej pozycji Nr 6.

Należę do osób odpowiedzialnych, dlatego też moja decyzja o podjęciu pracy dla Mieszkańców Powiatu Koneckiego była i nadal jest gruntowanie przemyślana. Uzyskawszy podczas ostatnich wyborów samorządowych przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 roku znaczące poparcie społeczne aktywnie angażując się w wykonywanie mandatu radnego zostałem wybrany przewodniczącym Komisji Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego oraz członkiem Komisji Budżetu, Rolnictwa, Zdrowia i Oświaty realizujących zadania w działalności Rady Powiatu w Końskich. Starałem się dążyć do zapewnienia m.in.: innowacyjnego kształcenia młodzieży w nowoczesnych placówkach oświatowych; właściwej opieki medycznej oraz pomocy skierowanej zwłaszcza do osób niepełnosprawnych i seniorów; wsparcia na lokalnym rynku pracy poprzez stworzenie warunków rozwoju dla przedsiębiorców, stanowiących o istotnym potencjale gospodarczo – społecznym Powiatu Koneckiego; odpowiedniej infrastruktury sportowej i technicznej (drogi, chodniki, ścieżki rowerowe) czy promocji Powiatu Koneckiego w celu wyeksponowania jego walorów.

Posiadane kompetencje i realne doświadczenie zawodowe w działalności samorządowej, pozwalają wespół uznać, że mógłbym w dalszym ciągu godnie reprezentować Szanownych Mieszkańców na szczeblu samorządu powiatowego.
Jeżeli Mieszkańcy zechcieli ponownie obdarzyć mnie mandatem zaufania społecznego gwarantuję, że dołożę wszelkich starań, aby optymalnie jak potrafię zostać wyrazicielem potrzeb lokalnych przy użyciu wymaganych przepisami form prawnych tj. interpelacji czy wniosków, które są mi znane z racji zawodu prawnika. W związku z powyższym kieruję serdeczną prośbę o dalszą efektywną współpracę poprzez bezpośrednie kierowanie do mnie na adres e – mail: [email protected] indywidualnych propozycji w sferze działań możliwych do zrealizowania przez samorząd powiatowy, które mogłyby w ocenie Mieszkańców – będącej dla mnie priorytetem – w istotny sposób przyczynić się do współtworzenia optymalnych warunków życia Mieszkańców Powiatu Koneckiego.

Służę zawsze radą i pomocą w granicach posiadanej wiedzy i możliwości.

Łączę wyrazy szacunku
/-/ Damian Rozmus

Z ‚Ziemi Koneckiej’ w okręgu 4, który obejmuje gminy Gowarczów, Słupia Konecka i Smyków mają startować Józef Śliz – były wójt Smykowa oraz Tomasz Słoka – były wójt Gowarczowa. Nie mamy żadnych informacji odnośnie list tego komitetu w gminie Stąporków.

REKLAMA

4 thoughts on “Sensacje na liście Ziemi Koneckiej! Rozmus i Jasiński ponownie startują w wyborach!

  1. Jasiński już oszukał wyborców. Zrzekł się mandatu dla korzyści materialnych czyli stołek wiceburmistrza.
    Nie dajcie się nabrać.

  2. Co to za sensacja? Wydaje się być oczywistym, że wyborcy oczekują jasnej deklaracji, czy po wyborach burmistrz Jasiński zamierza być burmistrzem czy radnym. W wyborach samorządowych społeczność w większości chce zaufać konkretnym kandydatom, którzy będą ich reprezentować, a nie kreowanym układom partyjnym. TRZEBA SIĘ OKREŚLIĆ!!!!

  3. Za drogi krajowe odpowiada PiS. DK 42 na terenie powiatu jest pełna dziur i nierówności na skrajach, stanowiących pułapkę dla rowerzystów. PiS dba jedynie o kierowców, rowerzyści się nie liczą. Pod ściekiem deszczu tych dziur nie widać. I to nie brak remontów, tak po chamsku jest kładziona nowa nawierzchnia. Dla nich liczą się tylko ich wyborcy. I oni chcą rządzić powiatem, ta banda skorumpowanych, poukładanych kreatur, chroniących środowiska przestępcze, patologiczne, bo to „sami swoi”. Policja w Stąporkowie udziela poplecznictwa rodzinie, która prześladuje osobę sprzeciwiającą się tym patologiom, w której osoby te tkwią po uszy wraz ze swymi znajomymi z policji. Dla tego środowiska pijaństwo za kierownicą to norma. Upublicznienie tego procederu pociąga za sobą szykany. Wizytę pod pretekstem „zaśmiecania podwórka” mimo braku jakichkolwiek znamion takiego czynu, który byłby dla każdego widoczny na pierwszy rzut oka. Chodzi im o jedno: o zastraszenie. Wizytę tą poprzedziło zgłoszenie dzielnicowemu faktu regularnego stalkingu ze strony tej rodziny – obserwowania, wołania urągających komentarzy, rozpowszechniania szkalujących opinii, podżegania do nienawiści. Bo niektórym wolno jeździć po pijanemu, niektórym wolno sprzedawać alkohol nietrzeźwym. Ich znajomym wszystko wolno, podobnie jak i im. Wolno im stosować metodę „dajcie mj człowieka a znajdę paragraf”, uznaną przez orzecznictwo za ciężkie nadużycie, tj. przestępstwo.
    Dawniej często policja stała przy tej drodze na terenie gminy Stąporków kontrolując kierowców, zmieniło się to wraz ze zmianą władzy. Odkąd rządzi PiS, w ogóle ich nie widać, jedynie jeżdżą w kółko. Drogą tą ok. rok temu zaczęły przemieszczać się hordy motocyklistów, jeżdżących z ogromną prędkością i wywołujących olbrzymi hałas i to na terenie obszarów ochrony krajobrazowej. Ale ochrona przyrody jest solą w oku PiS. Najchętniej by ją całkowicie znieśli. Ale że nie mogą, to uderzają w środowisko przyrodników, ekologów najlepiej poprzez wykorzystywanie osób ze środowisk patologicznych w zamian za niepociąganie do odpowiedzialności, do fałszywego donosicielstwa by mieć pretekst do szykan. I teraz PiS chce rządzić powiatem koneckim, w którym większość terenów pozamiejskich to obszary chronione. Tak chcą zniszczyć dorobek wielu pokoleń, wypłoszyć stąd ekologów, by nie wchodzili w paradę „swoim”, którzy będą mieli taki czy inny interes, którego efekty mogliby przypadkiem ekolodzy dostrzec i ocenić w oparciu o posiadaną wiedzę. PiS nadaje się do władzy w tym powiecie jak przysłowiowa pięść do nosa, a ich władza będzie oznaczać zaprzestanie skutecznej ochrony przyrody na korzyść powiązanych z nimi choćby ideologicznie grup interesu.

  4. Słoka już nie chce „służyć” narodowi w radzie miasta , bo poczuł woń kasy z innej strony .
    Po prostu takie ma zasady, a ciemny lud to kupi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *